Reklama
Rozwiń
Reklama

Oficjalnie: Finlandia będzie ubiegać się o członkostwo w NATO

Prezydent Sauli Niinistö oświadczył, że Finlandia będzie ubiegać się o członkostwo w Sojuszu Północnoatlantyckim.

Publikacja: 15.05.2022 12:20

Prezydent Finlandii Sauli Niinistö i premier tego kraju Sanna Marin ogłosili decyzję na konferencji

Prezydent Finlandii Sauli Niinistö i premier tego kraju Sanna Marin ogłosili decyzję na konferencji prasowej

Foto: Heikki Saukkomaa / Lehtikuva / AFP

zew

Zdaniem fińskiego prezydenta, przystąpienie Finlandii do NATO zwiększy bezpieczeństwo kraju. Premier Sanna Marin wyraziła nadzieję, że parlament zaaprobuje decyzję w sprawie akcesji do Sojuszu.

W czwartek we wspólnym oświadczeniu prezydent i premier Finlandii stwierdzili, że "Finlandia musi bezzwłocznie ubiegać się o członkostwo w NATO". "Mamy nadzieję, że krajowe kroki potrzebne do podjęcia tej decyzji zostaną podjęte szybko w ciągu najbliższych kilku dni" - dodali.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Polityka
Donald Trump broni księcia bin Salmana. Zbagatelizował zabójstwo dziennikarza
Polityka
Kongres podjął decyzję ws. publikacji akt ze sprawy Jeffreya Epsteina
Polityka
USA grożą wenezuelskiemu dyktatorowi. Kreml mu nie pomoże
Polityka
Wojna, której Ukraina nie potrafi wygrać. Z korupcją przegrywa tam każdy prezydent
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Polityka
Benjamin Dousa: Możliwe, że Ukraina wejdzie do UE już za pięć lat
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama