Siarkowska o Solidarnej Polsce: Kultura debaty, rozmowa na argumenty, szacunek

W Konfederacji są środowiska, które są mi ideowo bliskie - myślę o takich osobach jak Krzysztof Bosak czy Robert Winnicki - to jednak część Konfederacji zachowuje się w obecnej sytuacji mocno nieodpowiedzialnie - mówiła w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Anna Maria Siarkowska, posłanka Solidarnej Polski.

Publikacja: 13.05.2022 10:01

Anna Maria Siarkowska

Anna Maria Siarkowska

Foto: TV.RP.PL

12 maja Anna Maria Siarkowska, która zasiada w klubie PiS, postanowiła dołączyć do tworzącej Zjednoczoną Prawicę Solidarnej Polski.

- Chociaż startowałam z list Zjednoczonej Prawicy i byłam w klubie PiS, byłam posłem bezpartyjnym. Zdecydowałam się po latach pracy parlamentarnej i obserwacji jak wygląda współpraca w ramach różnych grup politycznych, ich głosowanie, zdecydowałam się wstąpić do Solidarnej Polski, bo do tej grupy politycznej jest mi najbliżej, wskazywały na to wszystkie głosowania, w których nie było konsensusu - mówiła Siarkowska.

- W tych wszystkich sytuacjach głosowałam razem z Solidarną Polską i wspólnie z Solidarną Polską mieliśmy jedno stanowisko - dodała.

Czytaj więcej

Siarkowska przechodzi do Solidarnej Polski. "Nie rozmawialiśmy na temat stanowisk"

- Posłowie Solidarnej Polski to nie tylko grupa ambitnych, pracowitych ludzi, ale oprócz tych ideałów jest jeszcze coś, co bardzo sobie cenię - kultura organizacyjna, która panuje w tym środowisku, myślę przede wszystkim o kulturze debaty wewnątrz tej grupy, o tym że posłowie tej grupy rozmawiają na argumenty, przekonują się i mają szacunek do drugiego człowieka - oceniła Siarkowska.

- Mam nadzieję na pracę w zgranej, merytorycznej i propolskiej drużynie - podsumowała.

Politycy Solidarnej Polski rozmawiają na argumenty, przekonują się i mają szacunek do drugiego człowieka

Anna Maria Siarkowska, posłanka Solidarnej Polski

Na pytanie czy nie bliższe jej były ideologicznie środowiska Kukiz'15 czy Konfederacji, Siarkowska odparła, że w przypadku Kukiz'15 "nie można mówić o żadnej ideologii" (Siarkowska po raz pierwszy weszła do Sejmu z list tego ruchu). Jeśli chodzi o Konfederację, to mimo tego, że w Konfederacji są środowiska, które są mi ideowo bliskie - myślę o takich osobach jak Krzysztof Bosak czy Robert Winnicki - to jednak część Konfederacji zachowuje się w obecnej sytuacji mocno nieodpowiedzialnie. Wypowiedzi niektórych posłów w związku z konfliktem z Rosją są po prostu absolutnie nie do zaakceptowania. Myślę, że Konfederacja powinna uderzyć się mocno w piersi i wyciągnąć wnioski dlaczego im tak mocno spadają sondaże. Właśnie dlatego, że Polacy takiej postawy nie akceptują - powiedziała.

Polityka
Najnowszy sondaż: KO dogania PiS, o większości zdecyduje Konfederacja
Polityka
Posłanka odchodzi z Nowej Lewicy. "Niezwykle trudna dla mnie decyzja"
Polityka
Na Facebooku znów pojawi się profil Konfederacji
Polityka
Polski rząd reaguje na decyzję KE ws. lex Tusk. "W Polsce były rosyjskie wpływy"
Polityka
Donald Tusk zapowiada manifestacje w kolejnych miastach