Rząd Mateusza Morawieckiego wprowadził w 2020 r. obowiązek noszenia maseczek ochronnych w związku z koronawirusem SARS-CoV-2 i wywoływaną przez niego chorobą COVID-19. Nakaz zasłaniania ust i nosa, który obowiązywał także na świeżym powietrzu, obecnie dotyczy m.in. środków transportu, sklepów, kin i teatrów, świątyń, szkół, przychodzi i szpitali oraz części zakładów pracy.

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił niedawno, że rekomendował, by od początku kwietnia znieść obostrzenia wprowadzone w związku z koronawirusem, w tym obowiązek noszenia maseczek.

Czytaj więcej

Koronawirus w Polsce. Po raz pierwszy od 137 dni średnia liczba nowych zakażeń poniżej 10 tys.

Z ustaleń Interii wynika, że Rada Ministrów ma podjąć decyzję w tej sprawie na wtorkowym posiedzeniu. Według tego źródła, koniec obowiązku noszenia maseczek miałby wejść w życie prawdopodobnie od 28 marca.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że za pomocą testów stwierdzono w Polsce 10 149 nowych przypadków koronawirusa. 31 osób zmarło z powodu COVID-19, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 102. Po raz pierwszy od początku listopada średnia dobowa liczba nowych zakażeń, liczona na podstawie danych z ostatnich siedmiu dni, spadła poniżej 10 tysięcy.