Posłowie skrytykowali ministra kultury. Wymienili m.in. działania dotyczące Muzeum II Wojny Światowej, Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz Festiwalu Filmowego w Gdyni. Politycy powiedzieli, że środowisko kulturalne w Polsce zostało podzielone.

Gliński wyraził zdumienie z powodu brakuje filmu "Historia Roja" na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Poseł Grzegorz Furgo uważa, że jeśli ten film jest dobry, to poradzi sobie bez interwencji ministra. Jego zdaniem Piotr Gliński stał się ministrem propagandy.

Interpelację w w związku z konkursem na dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu przesłała do ministra Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka Nowoczesnej powiedziała, ze przebieg konkursu jest symbolem ingerencji urzędników w polską kulturę. Konkurs wygrał aktor teatralny, filmowy i wykładowca Cezary Morawski, ale zdaniem niektórych wybór był ustawiony.

Scheuring-Wielgus zapytała w interpelacji, czy były naciski Ministerstwa Kultury na wybór konkretnego kandydata. Posłanka przekazała ministrowi, że powinien zastanowić się nad tym, czym jest kultura dla Polaków i dla artystów. Dodała, że najlepiej by było, gdyby Piotr Gliński zrezygnował z pełnionej funkcji.