Reklama

Joanna Senyszyn: Politycy prawicy nie wiedzą, o czym mówią. EllaOne nie przerywa ciąży

- Nie jestem w stanie pojąć dlaczego politycy prawicy tak bardzo sobie cenią zapłodnione komórki jajowe, zygoty, płody, a nie cenią kobiet, prawa ich do wyboru, do wolności - powiedziała w programie Polsat News "Skandaliści" prof. Joanna Senyszyn. Polityk SLD nawiązywała do zmian proponowanych przez rząd w zakresie dostępu do środków antykoncepcyjnych, w tym pigułek "dzień po".

Aktualizacja: 19.02.2017 07:55 Publikacja: 19.02.2017 07:18

Joanna Senyszyn: Politycy prawicy nie wiedzą, o czym mówią. EllaOne nie przerywa ciąży

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Projekt przyjęty przez rząd przewiduje, że hormonalne środki antykoncepcyjne do stosowania wewnętrznego będą wydawane wyłącznie na podstawie recepty wystawionej przez lekarza. Oznacza to, że na receptę będą także pigułki ellaOne (tzw. pigułki dzień po, czyli środki antykoncepcji awaryjnej, stosowanej po stosunku), które osoby powyżej 15. roku życia od 2015 r. mogły kupić bez konieczności wizyty u lekarza.

- Niestety wypowiedzi wielu polityków prawicy dowodzą, że nie wiedzą, o czym mówią. To jest przykre i lepiej w ogóle się nie wypowiadać. EllaOne to antykoncepcja awaryjna. Ona nie przerywa ciąży. Ta tabletka uniemożliwia zapłodnienie - mówiła w programie Senyszyn.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Rosyjskie drony nad Polską. Andrzej Duda: Rosja przetestowała Polskę
Polityka
Sondaż: Władysław Kosiniak-Kamysz czy Mariusz Błaszczak? Kto lepszym szefem MON?
Polityka
„Polityczne Michałki”: Rosyjskie drony, kryzys Szymona Hołowni i polityczne manewry Konfederacji
Polityka
Jarosław Kaczyński komentuje słowa Donalda Trumpa. „Ja uważam inaczej”
Reklama
Reklama