Poseł Łukasz Rzepecki opowiedział się za uchyleniem immunitetu Tarczyńskiemu, którego pozywa poseł PO Marcin Kierwiński. uważa on, że Tarczyński pomawia go o lobbowanie za Airbus Helicopters w sprawie zakupu helikopterów.

Rzepecki był jedynym posłem PiS w komisji, który opowiedział się za uchyleniem. Dziś apelował do Dominika Tarczyńskiego o zrzeczenie się immunitetu, by można było wyjaśnić, czy rzeczywiście Kierwiński miał powiązania z amerykańską firmą. Gdyby się to okazało prawda, to, zdaniem Rzepeckiego, mielibyśmy do czynienia z "aferą helikopterową".

O odwołaniu Rzepeckiego z komisji napisał portal 300polityka.pl. Decyzja ma zapaść jeszcze na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu, a Rzepeckiego w komisji ma zastąpić poseł Arkadiusz Mularczyk.

Łukasz Rzepecki został już odwołany z jednej z sejmowych komisji. W lipcu tego roku jego macierzysta partia zdecydowała, że po głosowaniu przez niego przeciwko ustawie o Funduszu Dróg Samorządowych oraz po wstrzymaniu się w głosowaniu nad ustawą o SN, nie może on zasiadać w sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej.