fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Rzepecki apeluje do Tarczyńskiego, aby zrzekł się immunitetu

Łukasz Rzepecki
rp.pl
Poseł PiS Łukasz Rzepecki apeluje do Dominika Tarczyńskiego, by zrzekł się immunitetu. Jako jedyny głosował za odebraniem go partyjnemu koledze.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński ma być pociągnięty do odpowiedzialności na wniosek posła PO Marcina Kierwińskiego.

Kierwiński skierował przeciwko niemu prywatny akt oskarżenia za to, że poseł PiS pomawia go o niezgodny z prawem lobbing na rzecz Airbus Helicopters.

Sejmowa Komisja Regulaminowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych przedwczoraj zdecydowała o przyjęciu wniosku o zgodę na pociągnięcie Tarczyńskiego do odpowiedzialności karnej.

Jedynym posłem PiS, który głosował za odebraniem Tarczyńskiemu immunitetu był Łukasz Rzepecki. Argumentował, że sprawa wymaga natychmiastowego wyjaśnienia.

- Jeśli doniesienia o powiązaniach Marcina Kierwińskiego z Airbus Helicopters okazałyby się prawdziwe, mielibyśmy do czynienia z aferą helikopterową. Ta sprawa wymaga natychmiastowego wyjaśnienia w niezawisłym, niezależnym sądzie - mówił Rzepecki we "Wstajesz i wiesz".

Zaapelował do posła Dominika Tarczyńskiego, by ten zrzekł się immunitetu, bo dzięki temu mógłby się przyczynić do wyjaśnienia sprawy, w której chodzi o miliardy dolarów.

Łukasz Rzepecki, najmłodszy, bo 24-letni poseł,  nie pierwszy raz postępuje inaczej niż większość posłów PiS. Głosował m.in. przeciwko projektowi ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, czyli tak zwanej opłacie paliwowej oraz nie brał udziału w głosowaniu nad ustawą o Sądzie Najwyższym.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA