Pod opublikowanym w mediach oświadczeniem podpisany jest przewodniczący Rady Medycznej przy premierze, prof. Andrzej Horban.

"Rada Medyczna podkreśla z całą mocą, że szczepienie przeciw Covid-19 jest procedurą medyczną ratującą zdrowie i życie, pozwalająca na zmniejszenie tragicznych skutków pandemii" - czytamy w oświadczeniu.

Członkowie Rady stwierdzają, że  podważanie tego faktu nie ma podstaw medycznych, a jedynie przyczynia się do zwiększenia liczby ofiar koronawirusa.

"W tym kontekście Rada Medyczna uważa, że negowanie wartości szczepień przeciwko Covid-19 przez osoby pełniące funkcje publiczne jest niedopuszczalne i winno skutkować utratą stanowisk" - kwituje Rada.

Czytaj więcej

Barbara Nowak pozostaje na stanowisku, a PiS podzielony

Stanowisko rady Medycznej ma związek ze sprawą małopolskiej kuratorki Barbary Nowak, która w rozmowie z Radiem ZET nazwała szczepienia "eksperymentem", którego efekty uboczne są jeszcze nieznane.

Dymisji Nowak domagał się minister zdrowia Adam Niedzielski, nazywając jej teorie "brakiem rozumu". Decyzję miał podjąć wojewoda małopolski, ale kuratorkę wybronił wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, który miał się za nią wstawić u Jarosława Kaczyńskiego.

Dziś minister zdrowia Adam Niedzielski, mówiąc o postępowanie w związku z kuratorką, stwierdził, że "fundamentalnie pokazuje ono rozbieżność prowadzonej polityki".

Czytaj więcej

Zmarły 493 osoby. Liczba ofiar Covid-19 przekroczyła 100 tysięcy
Autopromocja
FORUM ESG

Co warto wiedzieć o ESG? Jej znaczenie dla firm i gospodarki.

CZYTAJ WIĘCEJ