W rozmowie z Radiem Zet małopolska kurator oświaty Barbara Nowak powiedziała, że sprzeciwia się wprowadzaniu obowiązku szczepienia nauczycieli.

- Człowiek dorosły, człowiek wolny, musi sam odpowiedzialnie wybierać i nie wolno go do tego zmuszać. Absolutnie nie zgadzam się z pomysłem na to, żeby kogokolwiek do czegokolwiek przymuszać, zwłaszcza jeżeli mówimy o szczepionkach - dodała.

Czytaj więcej

Barbara Nowak o szczepionkach: Nie są do końca znane konsekwencje tego eksperymentu

Nowak wskazała, że stosowanie szczepionek nadal jest "eksperymentem". - Nie wyobrażam sobie, że można kogokolwiek w tym momencie zmuszać. To jest decyzja wolna każdego wolnego człowieka. Tak powinno być - powiedziała.

Słowa kurator skrytykował stanowczo minister zdrowia Adam Niedzielski. - Potępiam wszystkie takie oznaki braku rozumu i apeluję, żeby mieć pewnego rodzaju wstrzemięźliwość - powiedział. - Takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację - dodał.

Czytaj więcej

Barbara Nowak mówi o "eksperymencie". Adam Niedzielski: Potępiam oznaki braku rozumu

Głos w tej sprawie zabrał również minister Przemysław Czarnek. "Wypowiedź Pani Kurator Barbary Nowak uważam za szkodliwą i absolutnie nie zgadzam się z nią. Niezmiennie zachęcam wszystkich do szczepień" - opublikowano na profilu Ministerstwa Edukacji i Nauki na Twitterze.

Upomnienie ze strony ministra to nie wystarczająca reakcja w ocenie europosłanki PiS Beaty Mazurek. 

"Premier Morawiecki podjął decyzję! Ambasador RP w Czechach zostanie odwołany bo: ”Nie ma zgody na skrajnie nieodpowiedzialne wypowiedzi". Czy i jaka będzie decyzja w związku z tą wypowiedzą panie Czarnek? A może są równi i równiejsi?" - napisała

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

Barbara Nowak po wpisie ministra edukacji odniosła się do swoich porannych słów. "Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki. Zapewniam, że w Małopolsce uczniowie i nauczyciele są bezpieczni, bo realizowane są cele polityki państwa polskiego" - napisała.

Czytaj więcej

Joanna Ćwiek: Gdzie jest rozum Barbary Nowak?