Grecja leży na jednym z głównych szlaków, którymi imigranci starają się przedostać do Unii Europejskiej z Turcji. Migranci próbują przedostawać się do Grecji płynąć przepełnionymi łodziami pontonowymi.

Do zatonięcia takiej łodzi doszło u wybrzeża greckiej wyspy Chios.

6,5 tys.

Tylu uchodźców przybyło w tym roku do Grecji

Minister ds. migracji Grecji, Notis Mitarachi poinformował, że w wodach morza utonęło czworo dzieci w wieku od trzech do 14 lat. 22 pozostałych pasażerów łodzi uratowano, jedną osobę uważa się za zaginioną. Minister nie podał narodowości uratowanych imigrantów.

Czytaj więcej

Kabul, dzielnica targowa, 23 sierpnia, siódmy dzień władzy talibów
Kryzys imigracyjny. Unia boi się powtórki z Syrii

"Tak wygląda rzeczywistość wykorzystywania imigrantów przez gangi przestępców na Morzu Egejskim" - napisał Mitarachi na Twitterze.

Jak dodał "pozbawieni skrupułów przemytnicy narażają życie imigrantów w przepełnionych, nie przystosowanych do pływania po morzu łodzi" - dodał.

Blisko milion osób, głównie uchodźców z Syrii, dotarło do UE w 2015 roku po dotarciu do wybrzeży greckich wysp znajdujących się u wybrzeży Turcji. W tym roku do Grecji przybyło ok. 6,5 tys. uchodźców, większość północno-wschodnim szlakiem lądowym wiodącym przez Turcję.

Autopromocja
PRENUMERATA 2022

Znacznie więcej o biznesie, finansach oraz prawie

Zaprenumeruj