Mecz Santos FC z Gremio Porto Alegre, wygrany przez gospodarzy 1:0 po golu w doliczonym czasie gry, był pierwszym meczem tej pierwszej drużyny, z udziałem kibiców, od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Władze Santos FC zdecydowały jednak, że na stadion będą mogli wejść tylko kibice, którzy są zaszczepieni przeciw COVID-19, albo ci, którzy mogą wylegitymować się negatywnym wynikiem testu PCR.

Prezydent Brazylii utrzymuje, że ma przeciwciała chroniące go przed zakażeniem, po tym jak przeszedł chorobę

- Chciałem obejrzeć mecz Santosu i powiedzieli mi, że muszę być zaszczepiony - powiedział Bolsonaro w nagraniu, opublikowanym przez portal informacyjny Metropoles. - Dlaczego? - pytał.

Czytaj więcej

Jair Bolsonaro, prezydent Brazylii
Bolsonaro: Johnson prosił mnie o żywność, której brakuje na Wyspach

Bolsonaro nie zaszczepił się przeciw COVID-19 - prezydent Brazylii utrzymuje, że ma przeciwciała chroniące go przed zakażeniem, po tym jak przeszedł chorobę.

Jak pisze Reuters nie jest jasne, czy Bolsonaro próbował dostać się na stadion, czy też jego wypowiedź ma charakter ogólny i dotyczy hipotetycznej sytuacji, w której próbowałby wejść na stadion Santos, by obejrzeć mecz.

Rzecznik Santosu pytany o sprawę poinformował, że kancelaria prezydenta nie kontaktowała się z klubem. Dodał, że wszyscy kibice muszą przestrzegać reżimu sanitarnego.

Brazylia jest jednym z najciężej dotkniętych przez pandemię COVID-19 krajów świata. W kraju zmarło ponad 600 tysięcy osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV_2.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ