Kielecki magistrat poinformował dziś, że z dniem 14 kwietnia Marcin Różycki oraz Arkadiusz Kubiec przestali pełnić funkcje zastępców prezydenta w tym mieście.

Marcin Różycki funkcję drugiego zastępcy prezydenta Kielc pełnił od 3 grudnia 2018 roku. Do dziś sprawował bezpośredni nadzór nad zadaniami z zakresu edukacji, kultury, sportu i turystyki, pomocy stypendialnej, promocji zdrowia i profilaktyki oraz działalnością Centrum Usług Miejskich.

Z kolei Arkadiusz Kubiec stanowisko trzeciego zastępcy prezydenta Kielc objął 25 marca 2019 roku. Przez ten czas pełnił nadzór nad zadaniami realizowanymi przez Wydział Komunikacji, Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska, Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich - Biuro Dowodów Osobistych i Referat Ewidencji Ludności oraz Zarząd Transportu Miejskiego.

- W najbliższych dniach przedstawię nazwiska osób, które dołączą do Kierownictwa Urzędu Miasta i obejmą funkcję moich zastępców – zapowiedział Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

W grudniu 2019 roku prezydent Kielc stracił zaufanie do swojej najbliższej współpracowniczki - zastępcy prezydenta Danuty Papaj. Przez lata ściśle współpracowała z nim, gdy był jeszcze posłem do Parlamentu Europejskiego, a potem kandydatem na fotel prezydenta miasta.

Wcześniej oświadczenie majątkowe Danuty Papaj było badane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Dziennikarze ujawnili także, że wiceprezydent nie miała wyższego wykształcenia, które było wymagane do zasiadania w radzie nadzorczej spółki komunalnej Wodociągi Kieleckie. Była tam rekomendowana przez prezydenta Wentę.

Zmiany także w stołecznym ratuszu. Nowym sekretarzem miasta został Włodzimierz Karpiński, który dotąd był szefem Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.

- Ma on za sobą wiele lat doświadczenia w pracy w samorządzie, a także bezcenne doświadczenie w zarządzaniu dużymi instytucjami. Jako szef warszawskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania doprowadził do podpisania umowy na budowę najnowocześniejszej w Polsce spalarni odpadów – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Dodaje, że cieszy się, że Karpiński wystartował w konkursie na stanowisko sekretarza i dołączył do zespołu jego najbliższych współpracowników.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

Włodzimierz Karpiński kierował MPO od listopada 2019 roku. W latach 2011–2013 był wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji, a w latach 2013–2015 ministrem skarbu.

W latach 1994–2002 pełnił funkcję wiceprezydenta Puław. Do 2005 r. był też radnym miasta, łącząc tę funkcję z pracą w zarządzie Zakładów Azotowych „Azoty" w Puławach.

Przed Karpińskim funkcję sekretarza miasta przez 15 lat pełnił Marcin Wojdat, który odszedł ze stołecznego ratusza z końcem marca br.