Jak informuje Radio Zet, nowy włodarz Zawiercia, Łukasz Konarski, uznał, że administracja samorządowa generuje zbyt wysokie koszty i postanowił zaoszczędzić rezygnując z mianowania swoich zastępców. W założeniu może to przynieść 1,5 mln złotych oszczędności rocznie.

Czytaj także: Sejmik śląski: Radny KO przechodzi na stronę PiS

 

 

Prezydent Zawiercia zdecydował jednak, że powoła swojego „nieformalnego" zastępcę. Zaskakujący jest jednak wybór Konarskiego. Ma nim być Jakub Kosoń, uczeń I LO w Zawierciu, który ma 16 lat. „To radny MRM Zawiercie, który przez wiele lat działa dla Zawiercia, prowadził portal informacyjny, a razem z grupą młodzieży organizował takie projekty jak Wieczory Młodych Talentów czy też Roztańczone Zawiercie. To będzie tak naprawdę głos młodzieży, bo zależy mi na tym, aby młodzi w Zawierciu wreszcie wzięli sprawy w swoje ręce. Będę ich słuchał i z nimi współpracował na równych zasadach, jak z wszystkimi!" - czytamy na Facebooku Konarskiego.

Jak pisze Radio Zet, Kosoń ma pełnić swoją funkcję społecznie. A jego obowiązki mają być  symbolicznym ukłonem w stronę zawierciańskiej młodzieży oraz otwarciem na międzypokoleniową współpracę. 

Sam nastolatek, cytowany przez "Dziennik Zachodni” powiedział, że „w praktyce będzie mógł doradzać prezydentowi szczególnie w kwestiach społecznych i młodzieżowych”. - Będę też odpowiedzialny za komunikację społeczną. Wspólnie z innymi współpracownikami prezydenta będziemy realizować dobre projekty. Na pewno o postępach prac będę informował na bieżąco - zaznaczył 16-letni Jakub Kosoń.