Dziś około godziny 14:40 podano informację, że prezydent Paweł Adamowicz zmarł w wyniku obrażeń doznanych podczas wczorajszego ataku.

Wczoraj ok. godziny 20 w czasie finału WOŚP w Gdańsku 27-letni mężczyzna wbiegł na scenę i zadał kilka ciosów nożem prezydentowi Adamowiczowi, po czym przez kilkadziesiąt sekund chodził po scenie zanim został obezwładniony. Adamowicz doznał ciężkich obrażeń i przeszedł pięciogodzinną operację. Po operacji lekarze oceniali jego stan jego ciężki.

"Pan Prezydent Paweł Adamowicz odszedł. Łączę się żalu i modlitwie z Jego Najbliższymi, Przyjaciółmi i wszystkimi Ludźmi dobrej woli. Proszę Pana Boga o wsparcie dla Rodziny Zmarłego. Wrogość i przemoc przyniosła najtragiczniejszy skutek i ból. Nie wolno nam się z tym pogodzić" - napisał prezydent Andrzej Duda.

"Zmarł Paweł Adamowicz Prezydent Gdańska. Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać Panie" - przekazał Stanisław Karczewski.

"Zmarł Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Wieczny odpoczynek racz dać Mu Panie. Wyrazy głębokiego współczucia dla Jego Rodziny" - napisała Beata Szydło.

"Nie żyje Paweł Adamowicz. A nam pękły serca. RiP" - napisał Roman Giertych.

"Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz [*] Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..." - przekazał minister Witold Bańka.

"Ogromny ból i niedowierzanie. Odszedł od nas Prezydent Adamowicz. Najszczersze wyrazy kondolencji dla rodziny i bliskich Prezydenta. W naszej pamięci pozostanie pogodnym, silnym człowiekiem, świetnym Prezydentem Gdańska o wielkim sercu" - oświadczył Ryszard Petru.

"Prezydent Paweł Adamowicz już jest w lepszym świecie. Będziemy o Tobie pamiętać. Odpoczywaj w pokoju..." - napisał Borys Budka.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

„Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Śmierć Pawła jest dla nas wszystkich ogromnym ciosem” - napisał na Twitterze Jarosław Wałęsa. „Ciągle trudno nam się z tym pogodzić. Łączę się w bólu z Rodziną i bliskimi, przekazując najszczersze wyrazy współczucia” - dodał.