Hołownia: Polska 2050 liderem opozycji? Z sondaży tak wynika

Mieliśmy głosować z Ziobrą przeciwko projektowi Funduszu Odbudowy? - pytał w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem lider ruchu Polska 2050, Szymon Hołownia.

Aktualizacja: 06.05.2021 10:37 Publikacja: 06.05.2021 08:58

Hołownia: Polska 2050 liderem opozycji? Z sondaży tak wynika

Foto: tv.rp.pl

arb

- My od początku mówiliśmy, że ten projekt poprzemy. Inni zakiwali się na śmierć - przeszli od "jesteśmy głęboko za", przez "jesteśmy głęboko przeciw" do wstrzymania się od głosu - mówił Hołownia nawiązując do postawy Koalicji Obywatelskiej w głosowaniu nad ustawą ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy.

- W UE obowiązuje zasada "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" i my musimy się tą solidarnością w tym trudnym czasie wykazać, bo solidarność to jest pojęcie, na którym Polska wyrosła - podkreślił lider ruchu Polska 2050.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Polityka
Marcin Mastalerek: Wojna z Karolem Nawrockim opłaca się Platformie Obywatelskiej
Polityka
NIK zbadała zarobki posłów. Są wyższe niż oficjalne
Polityka
Rekonstrukcja rządu. Wiemy, kto może przejąć kontrolę nad spółkami państwowymi
Polityka
Nawrocki o podważaniu wyniku wyborów: Histeria, która nie służy Polsce
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Polityka
Sondaż: Przemysław Czarnek szefem kancelarii prezydenta? Znamy zdanie Polaków