Reklama

Biedroń: Rabiej nie ma za co przepraszać

Podczas konferencji prasowej #DodajmyEuropieSkrzydeł lider Wiosny Robert Biedroń oświadczył, że Paweł Rabiej "nie ma się czego wstydzić".

Aktualizacja: 18.03.2019 14:08 Publikacja: 18.03.2019 13:49

Biedroń: Rabiej nie ma za co przepraszać

Foto: Twitter/Wiosna

amk

Konferencją #DodajmyEuropieSkrzydeł Robert Biedroń rozpoczął wraz ze swoją partią kampanię wyborczą do wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Zarejestrowany już komitet partii nosi nazwę Komitet Wyborczy Wiosny Roberta Biedronia.

Biedroń zapowiedział, że dziś rozpoczęła się kampania profrekwencyjna, a w sobotę zostaną przedstawione listy kandydatów Wiosny, pod którymi będą zbierane podpisy. Zapewnił, że będą to osoby "kompetentne, znające języki, gotowe do ciężkiej pracy w Europarlamencie".

Robert Biedroń zapewnił, że jego partia chce zmienić sytuację dotyczącą frekwencji podczas wyborów do europarlamentu, w których nie głosuje aż 75 proc. Polaków.

- My jako Wiosna chcemy to zmienić. Żeby Polki i Polacy decydowali o tym, jak będzie wyglądała Unia Europejska przyszłości i Polska w tej Unii - mówił Biedroń podczas konferencji.

Reklama
Reklama

Skomentował też słowa wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja o walce o prawo do adopcji dzieci dla par homoseksualnych, które wywołały burzę przede wszystkim w środowiskach konserwatywnych.

Jarosław Kaczyński zareagował na tę zapowiedź słowami  "wara od naszych dzieci".

"Uważam, że Paweł Rabiej nie ma za co przepraszać. Jeżeli ktoś mówi, że chce być proeuropejski, to musi być w tym konsekwentnym. To nie jest czas na chowanie głowy w piasek" - powiedział Biedroń.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Jarosław Kaczyński: PiS przygotował projekt zmian w ochronie zdrowia
Polityka
Rzecznik rządu: PiS z Konfederacją i Braunem u władzy to najgorszy scenariusz dla Polski
Polityka
Co musi poprawić Donald Tusk? O to zapytano wyborców różnych partii
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Polityka
Święta u polityków. Pałac bez Chanuki, Sejm bez szopki
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama