Ławrow: Nie namawialiśmy Maduro do pozostania w Wenezueli

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow zaprzeczył słowom sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo ws. rzekomego skłonienia przez Rosję prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro do pozostania w kraju.

Aktualizacja: 02.05.2019 18:58 Publikacja: 02.05.2019 17:51

Ławrow: Nie namawialiśmy Maduro do pozostania w Wenezueli

Foto: AFP

arb

Pompeo twierdził, że Nicolas Maduro chciał uciekać na Kubę, po tym jak 30 kwietnia lider opozycji, uznawany przez USA i 50 innych państw świata za tymczasowego prezydenta kraju, Juan Guaido, ogłosił, że popierają go przedstawiciele armii. Władze Wenezueli odpowiedziały, że Guaido popierają jedynie "nieliczni wojskowi zdrajcy".

1 maja w Wenezueli doszło do masowych demonstracji przeciwko reżimowi Maduro, ale armia nie dołączyła do protestujących.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Polityka
Szczyt NATO w Hadze. „Zełenski może nie być mile widziany"
Polityka
Euforia w Syrii. Trump obiecuje znieść sankcje
Polityka
Wyścig zbrojeń: NATO zdławi Rosję
Polityka
Nawet przedstawiciele MAGA krytykują Donalda Trumpa za chęć przyjęcia samolotu od Kataru
Polityka
Czy Konfederacja w drugiej turze otwarcie poprze Nawrockiego? Bosak „odmawia spekulacji”