- W polityce jest tak, że trzeba zważyć argumenty i umieć również powiedzieć „nie". Ja uważałem i uważam, że to nie ten moment, nie ten czas – powiedział Olejniczak, komentując swoją decyzję o niestartowaniu w wyborach prezydenckich.

W ciągu ostatnich miesięcy Wojciech Olejniczak niemal zupełnie zniknął z polskiego życia politycznego. Jak podaje TVP Info, polityk przebywał ostatnio w Stanach Zjednoczonych.

Były minister rolnictwa i rozwoju wsi powiedział w rozmowie z reporterką TVP 1 Justyną Dobrosz-Oracz, że bardzo poważnie potraktował propozycję startu w wyborach prezydenckich. - Bardzo wiele osób mnie do tego namawiało – powiedział Olejniczak i dodał, że długo się wahał, zanim podjął decyzję. – Startować w wyborach prezydenckich tylko po to, żeby wzmocnić postać, pojeździć trochę po kraju, bez pełnej wiary w zwycięstwo? Uznałem, że to nie ma sensu – przyznał.

Wojciech Olejniczak powiedział również, że na jakiś czas zamierza się wycofać z życia politycznego. - Sam chcę spróbować też funkcjonowania poza polityką, co nie oznacza, że w przyszłości nie będę chciał wrócić, a kiedy to będzie – zobaczymy – oświadczył.