Reklama

Mastalerek: W PO jest wielu Brutusów

– Pani premier powinna oglądać się za swoje plecy, gdy przychodzi do Kancelarii Premiera, bo potencjalnych Brutusów w PO jest wielu - powiedział rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Marcin Mastalerek.

Aktualizacja: 26.01.2015 21:58 Publikacja: 26.01.2015 21:26

Mastalerek: W PO jest wielu Brutusów

Foto: Fotorzepa/Radek Pasterski

Marcin Mastalerek z PiS i Paweł Zalewski z PO byli gośćmi programu „Dziś wieczorem" w TVP Info.

Polityk Platformy Obywatelskiej jest pewny, że rząd Ewy Kopacz dotrwa do jesiennych wyborów. Zalewski podkreślił, że premier czeka spore wyzwanie. Według najnowszych sondaży koalicja PO-PSL wyprzedza Prawo i Sprawiedliwość, jednak przewaga rządu nad koalicją topnieje. Czytaj więcej

– To, że ten rząd będzie rządził do jesieni to wynika z arytmetyki. To czy pani premier będzie na czele rządu, nie jest już takie oczywiste – ocenił rzecznik PiS Marcin Mastalerek.

Polityk PiS ostrzegł również Ewę Kopacz. Jego zdaniem w Platformie Obywatelskiej jest wielu Brutusów. – Wystarczy porozmawiać na korytarzach z politykami PO. Oni naprawdę nie kryją się z takimi rozmowami, a dziennikarze je opisują – powiedział.

– Najgorsza sytuacja jaka może być, to taka, że do jesieni ten rząd będzie zajmował się tylko sobą, walkami wewnątrz obozu władzy, frakcji, a rząd powinien Polskę zmieniać i reformować – dodał.

Reklama
Reklama

Z tą opinią nie zgodził się Paweł Zalewski. – PO jest dużą partią i tam są różnice zdań. PO świeci przykładem PiS-owi, gdzie wszystkie formy samodzielnego myślenia zostały przez prezesa Kaczyńskiego usunięte – skomentował polityk PO.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Polityka
Barbara Nowacka: Żałuję, że edukacja zdrowotna nie jest przedmiotem obowiązkowym
Polityka
Jan Maria Jackowski dla „Rz”: To trudny moment dla PiS. Nie mają skąd czerpać poparcia
Polityka
Kolejny polityk odchodzi z Polski 2050. „Jestem wierny obietnicom”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama