Reklama

Mała przewaga partii Ganca. Rządowy impas w Izraelu

Zliczone niemal wszystkie głosy potwierdzają rządowy impas po wyborach w Izraelu. Partia Benny'ego Ganca ma niewielką przewagę nad ugrupowaniem Beniamina Netanjahu. Nie wiadomo, jaka koalicja utworzy nowe władze.

Aktualizacja: 20.09.2019 10:57 Publikacja: 20.09.2019 10:23

Mała przewaga partii Ganca. Rządowy impas w Izraelu

Foto: AFP

Wyniki wskazują, że Niebiesko-Biali zapewnią sobie 33 miejsca, a Likud 31. W Knesecie zasiada 120 członków. Ostateczne wyniki zostaną opublikowane w środę. Do tego czasu podział miejsc może ulec zmianie.

Komisja wyborcza poinformowała, że wyniki nie obejmują 14 komisji, w których nadal trwa liczenie. Izraelskie media podały, że do tej pory zliczono 99,8 proc. głosów.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Polityka
Norwegia: Lewica wygrywa, ale prawica rośnie w siłę
Polityka
Premier Francji przegrał. Francuzom trudno jest pożegnać życie ponad stan
Polityka
Xi Jinping i jego sojusznicy: przywódcy dożywotni i dziedziczni
Polityka
Francja. Upadł rząd François Bayrou. Czy Macron mianuje kolejnego premiera?
Polityka
Najludniejszy stan Australii zakazuje wycinki lasów. Powstanie Wielki Park Narodowy
Reklama
Reklama