Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 08.10.2019 11:48 Publikacja: 08.10.2019 11:44
Foto: tv.rp.pl
Były minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, chwalił na antenie Radia Zet „pakt dla zdrowia” oraz wszelkie działania rządu poprawiające jakość w służbie zdrowia. Zapytany o jedną ze sztandarowych obietnic PiS z 2015 roku, likwidację NFZ, odpowiadał jednak wymijająco.
Radziwiłł pochwalił polską medycynę, jako jedną z najlepszych na świecie. - Polska medycyna jest jedną, powiedziałbym, z wiodących na świecie. Najlepszym dowodem są kłopoty kadrowe, tzn. lekarze, którzy wyjeżdżają - powiedział. Gdy zwrócono mu uwagę, że wyjazdy związane są między innymi z przyczyn finansowych, były minister zdrowia stwierdził, że ich zarobki są przyzwoite. - W tej chwili praktycznie lekarze nie tylko nie wyjeżdżają, ale wracają, dlatego że akurat, kto jak to w Polsce, ale lekarze zarabiają całkiem przyzwoite pieniądze. Lekarze rodzinni też zarabiają niezłe pieniądze - podkreślił.
Polityk potępił także słowa „Niech jadą”, które w kierunku protestujących lekarzy rzuciła posłanka PiS, Józefa Hrynkiewicz. - Każdemu się zdarzy palnąć jakieś głupstwo i myślę, że nie było to zbyt sensowne. Zresztą nie była to wypowiedź do mikrofonu. Myślę, że można było to powstrzymać, taką reakcję emocjonalną - powiedział były minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Widmo rządu mniejszościowego zaczyna krążyć po Warszawie. Donald Tusk grozi publicznie jednemu z koalicjantów, a...
Czy Polska 2050 Szymona Hołowni pozostanie niezależnym ugrupowaniem w rządzącej koalicji? W najnowszym sondażu d...
Telewizja publiczna produkuje już programy w języku białoruskim, ukraińskim, rosyjskim i od niedawna rumuńskim....
- Rotmistrz Pilecki nie po to zgłaszał się na ochotnika do Oświęcimia, żeby teraz jakaś łachudra dla zysku polit...
Polacy już raz, w 2023 roku, mogli wziąć udział w referendum, w którym jedno z pytań dotyczyło nielegalnej imigr...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas