Beata Szydło zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu przedstawi personalne i systemowe zmiany w swoim rządzie. Zdaniem Ewy Kopacz to Jarosław Kaczyński tak naprawdę decyduje, jak będą wyglądały te zmiany. 

- Przyjdzie taki moment, kiedy Polki i Polacy zażądają, żeby ten, który dzisiaj nie bierze odpowiedzialności za decyzje ministrów, stanął na czele tego rządu - powiedziała była premier w TVN24.

- Ja też bym apelowała do pana prezesa Kaczyńskiego: panie prezesie, nie ma co udawać, że pan nie rządzi tym krajem. Jeśli ma pan odwagę i potrafi pan lepiej niż każdy inny, to niech pan stanie na czele rządu i pokaże - dodała.

Kopacz oceniła obecny rząd jako fałszywy. Posłanka PO przypomniała obietnice wyborcze, które nie zostały spełnione m.in. wprowadzenie darmowych leków dla seniorów.

Była premier komentowała również sytuację w Platformie Obywatelskiej. - Mam zupełnie inny charakter niż Grzegorz Schetyna. Wtedy, kiedy pewne rzeczy mi się nie podobają lub mam pomysł, żeby zrealizować coś w taki czy inny sposób, mówię to otwartym tekstem - powiedziała.

Więcej: TVN24