Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 02.12.2016 07:35 Publikacja: 02.12.2016 07:20
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Donald Tusk ma świadomość, że jego kadencja się kończy. Dopóki w Polsce rządziła Platforma Obywatelska, był potrzebny głównym graczom Unii Europejskiej - Niemcom i Francji. Gdy Tusk jest odcięty od swojego zaplecza, straci wpływy i nie będzie już potrzebny kanclerz Merkel - powiedział Arkadiusz Mularczyk.
Poseł PiS mówił również o możliwości wykorzystania faktu, że Donald Tusk zajmuje tak wysokie stanowisko w strukturach unijnych. - To byłaby dobra koncepcja, gdyby nie fakt, że w ciągu ostatniego roku Tusk niezbyt mocno wspiera Polskę. Świadczą o tym wypowiedzi z MSZ, że nie ma kontaktu z Donaldem Tuskiem. To oznacza, że pełniona przez niego funkcja jest jego indywidualną karierą - ocenił.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
„Człowiek to najlepszy firewall” – to hasło tegorocznej konferencji Akademii cyberPEKAO – wydarzenia edukacyjnego zorganizowanego przez Bank Pekao S.A. Spotkanie było poświęcone jednemu z najważniejszych współczesnych wyzwań: jak budować odporność na cyberzagrożenia?
To nie jest temat na teraz – powiedział polityk Konfederacji, wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak w rozmowie w R...
Drobnica partyjna, która współrządzi warszawską Ochotą, najpierw z hukiem zerwała koalicję z Koalicją Obywatelsk...
„Czy Pani/Pana zdaniem prezydent Karol Nawrocki może doprowadzić do zbliżenia między PiS a Konfederacją?” - taki...
Rozbudowa szybkich sieci ładowania jest szczególnie ważna dla wzrostu sprzedaży samochodów ciężarowych, bez których trudno myśleć o dekarbonizacji – ocenia Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.
Premier Donald Tusk w piątek bierze udział w Europejskim Forum Nowych Idei (EFNI). - Polska to miejsce tak wspan...
Dziś wszystkie technologie, które będą pomagały przemysłowi w prognozowaniu i optymalizowaniu zużycia energii, są już dostępne. Redukcja strat i przestojów czy zwiększanie elastyczności systemu nigdy nie były prostsze – mówi Anna Nowak-Jaworska, prezeska Schneider Electric Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas