Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 20.03.2017 09:50 Publikacja: 20.03.2017 09:50
Sławomir Sowiński
Foto: rp.pl
Na początek rozmowy tematem był sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, w którym PiS ma 29 proc. poparcia, a druga PO aż 27 proc. - Politolog w takich sytuacjach musi powtarzać jak mantrę, że jeden sondaż to nie tendencja – mówił Sowiński. Dodał, że oceniać można dopiero po 5-6 sondażach.
Sowiński powiedział, że sekwencja wydarzeń musiała być podparta intuicją, że podczas wyboru Donalda Tuska na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej rząd stracił w oczach wyborców: powitanie z kwiatami pani premier na lotnisku po powrocie z Brukseli, wywiady prezesa PiS, które ostatnio się ukazywały w znacznej liczbie, konferencja, że Polska nie zamierza wychodzić z UE.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
- Ja uważam, że sam fakt, że 30 osób z różnych partii i instytucji w państwie usiadło i rozmawiało ze sobą w spo...
Prezydent Karol Nawrocki podpisał zgodę na pobyt na terytorium Polski wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego w rama...
„Czy chciał(a)by Pani/Pan aby Szymon Hołownia, zgodnie z umową koalicyjną, przestał być marszałkiem Sejmu 15 lis...
– To był atak. Zostaliśmy przetestowani – ocenił były prezydent Andrzej Duda, odnosząc się na antenie RMF FM do...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas