Członkowie klubów zamierzają stawić się jutro o godz. 10 na Dworcu Centralnym, by "przywitać" Donalda Tuska, który przyjeżdża jutro do Warszawy zeznawać ws. współpracy służb specjalnych z rosyjskimi w kwestii przetransportowania polskich żołnierzy z Afganistanu przez terytorium Rosji.

Z inicjatywą przywitania Tuska wystąpiła aktorka Krystyna Janda, pomysł poparli członkowie Platformy Obywatelskiej. Uczestnicy przywitania szefa Rady Europejskiej chcą mu okazać swoje poparcie.

O inicjatywie przywitanie Donalda Tuska wypowiadała się już posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która apelowała, by sympatycy byłego premiera nie zapomnieli wziąć ze sobą na jego przywitanie niemieckich flag.

W odpowiedzi na tę inicjatywę członkowie klubów "Gazety Polskiej" również zamierzają stawić się na peronie Dworca Centralnego. Poinformowała o tym Telewizja Republika.

Dodatkowo na Facebooku powstał profil Powitajmy Tuska tak jak na to zasługuje, który również nawołuje do stawienia się na warszawskim dworcu. Twórcą profilu jest Cezary Gmyz.