fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Pawłowicz o akcji #chodzmyztuskiem: Nie zapomnijcie niemieckiej flagi

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Pan Tusk nie przyleci LOT-em, tylko Lufthansą. Nie zapomnijcie niemieckiej flagi - radzi posłanka PiS Krystyna Pawłowicz zwolennikom Donalda Tuska, którzy zamierzają w ramach akcji #chodzmyztuskiem przywitać szefa Rady Europejskiej 19 kwietnia w Warszawie.

"Na powitanie przedstawiciela niemiecko-maltańskiego w Radzie Europejskiego - Donalda TUSKA, który 19 IV przybędzie Lufthansą na przesłuchanie przez polską prokuraturę w sprawie utrudniania śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej, nie zapomnijcie jego fani zabrać flag unijnej i niemieckiej. I maltańskiej" - napisała Pawłowicz na swoim profilu na Facebooku.

Posłanka PiS skomentowała w ten sposób akcję Platformy Obywatelskiej, która pod hasztagiem #chodzmyztuskiem gromadzi chętnych do przywitania Donalda Tuska. Szef Rady Europejskiej będzie 19 kwietnia przesłuchiwany w Warszawie jako świadek ws. współpracy SKW z rosyjskimi służbami.

Z apelem o przywitanie Donalda Tuska wystąpiła na Fb Krystyna Janda. Miałoby to służyć wyrażeniu solidarności z Europą, a jednocześnie z Donaldem Tuskiem, któremu niektórzy z polityków PiS odbierają prawo do występowania z biało-czerwoną flagą.

Apel Krystyny Jandy skrytykowała Krystyna Pawłowicz w rozmowie z Frondą.

- Apel pani Jandy pokazuje jej kompletną nieznajomość faktów, ponieważ pan Tusk nie jest kandydatem polskim na to jedno z najwyższych - tylko administracyjnych  zresztą stanowisk, gdyż jest kandydatem maltańsko-niemieckim, konkretnie kandydatem pani kanclerz Merkel - mówiła Pawłowicz. Dodała, że Tusk startował wbrew woli polskich władz, tym samym odbierając sobie prawo do reprezentowania Polski.

- W związku z tym stękania pani Jandy pokazują, że aktorzy powinni odtwarzać cudze teksty a jak najmniej udzielać się w życiu publicznym własnym głosem - stwierdziła posłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: rp.pl/Fronda
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA