Reklama
Rozwiń
Reklama

Władysław Kosiniak-Kamysz: Spartolona ordynacja PiS

- Nowa ordynacja będzie zbójecka, trzeba bić w tarabany by obronić polską samorządność - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Aktualizacja: 21.11.2017 10:28 Publikacja: 21.11.2017 09:47

Władysław Kosiniak-Kamysz: Spartolona ordynacja PiS

Kosiniak-Kamysz wypowiedział się na temat przyszłych zmian w ordynacji wyborczej. - Propozycje PiS-u są bardzo destrukcyjne, nie ma w nich zasady proporcjonalności. PiS proponuje trzy-mandatowe okręgi. Nigdy nie byłem entuzjastą JOW-ów, ale trzeba przyznać, że jednak sprawdziły się w gminach. Bardzo ważne jest również to, kto będzie wyznaczał okręgi. Nowa ordynacja będzie zbójecka i spartolona. Może zdarzyć się tak, że partia rządząca ograniczy kadencyjność. Przypomnijmy, że dalej nie ma konsultacji społecznej w tych sprawach, a bez niej nie da się prowadzić państwa na dłużej – ocenił polityk.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Czy polskie banki zbudują wspólne AI? Eksperci widzą potencjał, ale też bariery
Polityka
Europoseł Grzegorz Braun domaga się ochrony kontrwywiadowczej
Polityka
Plany Zbigniewa Ziobry? „Nie będą wpisywały się w scenariusz Tuska”
Polityka
Karol Nawrocki na Marszu Niepodległości? Prezydent rozwiał wątpliwości
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Polityka
„To człowiek, który kłamie każdego dnia”. Marcin Przydacz komentuje słowa Donalda Tuska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama