Reklama

Pełnomocnik marszałka Senatu chce sprostowania od Sakiewicza

Pełnomocnik marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego poinformował, że w związku z powtarzającymi się w przestrzeni medialnej nieprawdziwymi informacjami o rzekomym przyjęciu korzyści majątkowej przez jego klienta, został zobowiązany do podjęcia kroków prawnych.

Aktualizacja: 02.12.2019 15:24 Publikacja: 02.12.2019 15:12

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Dział prasowy Senatu w przesłanym do redakcji "Rzeczpospolitej" oświadczeniu przekazał, że Tomasz Grodzki nigdy nie żądał od nikogo korzyści majątkowej, nigdy takiej korzyści nie przyjął, jak również nie uzależnił udzielenia pomocy lekarskiej od takiej korzyści.

"Rozpowszechniane w przestrzeni medialnej informacje na ten temat są nieprawdziwe i naruszają jego dobra osobiste" - przekazał mecenas Jacek Dubois.

Przypomnijmy, gdański radny PiS Karol Guzikiewicz skierował pismo do Centralnego Biura Korupcyjnego w Gdańsku, w którym donosi, że na służbową pocztę otrzymał maila, w którym nadawca informuje go o przyjęciu łapówki przez "Marszałka Senatu Tomasza Grockiego".

Sprawa dotyczy mieszkanki Szczecina, która twierdzi, że Grodzki w 2009 roku przyjął łapówkę za operację jej ojca.

- Będę używał wszystkich legalnych środków, by bronić swojego dobrego imienia - zapowiedział w ubiegłym tygodniu marszałek Senatu.

Reklama
Reklama

Pełnomocnik Tomasza Grodzkiego wystąpi do redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza o opublikowanie na łamach tygodnika sprostowania w trybie prawa prasowego.

Dodatkowo wezwie Sakiewicza do zaprzestania naruszania dóbr osobistych i usunięcia tych naruszeń pod rygorem wystąpienia do sądu. Podobne pismo trafi do Guzikiewicza.

W związku z tą sprawą do prokuratury zostanie złożone zawiadomienie  możliwości popełnienia przestępstwa z art. 238 kk polegającego na złożeniu fałszywego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Paraliż Funduszu Sprawiedliwości. Ofiary przestępstw bez pomocy, resort słabo się tłumaczy
Polityka
Tusk do Zełenskiego: Jesteś bohaterem nie tylko w Ukrainie, ale także w Polsce
Polityka
Wzrosło ryzyko rozłamu w PiS, Nawrocki gra na polaryzację, CBOS psuje nastroje KPRM
Polityka
Patryk Jaki krytykuje pomysł ludzi Morawieckiego. „Absurd, nie zgadza się z matematyką”
Materiał Promocyjny
Działamy zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama