Reklama
Rozwiń

Ulga rehabilitacyjna: apteczne wydatki mogą dać korzyść niepełnosprawnym

W zeznaniu rocznym wolno odliczyć wydatki na leki, ale obowiązuje limit i nie każdy może z tego skorzystać.

Publikacja: 28.03.2018 08:18

Ulga rehabilitacyjna: apteczne wydatki mogą dać korzyść niepełnosprawnym

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Jak co roku osoby niepełnosprawne lub podatnicy, którzy mają na utrzymaniu takie osoby, mogą w rozliczeniu rocznym skorzystać z przysługującej im ulgi. To jedna z nielicznych preferencji, które obowiązują w ustawie o PIT od lat. Osoby, które chcą z niej skorzystać, muszą jednak pamiętać, że tak jak większość ulg, została ona obwarowana wieloma warunkami.

Pod pojęciem ulgi rehabilitacyjnej kryje się wiele odrębnych wydatków, które mogą być odliczone w zeznaniu rocznym. Spora część nie jest limitowana, ale dla niektórych ustawodawca przewidział limit. Jednym z takich limitowanych wydatków są te na leki.

Pozostało jeszcze 82% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W sądzie i w urzędzie
Nowa funkcja w mObywatelu. Przyda się na starość
Praca, Emerytury i renty
Prawdziwy szał na świadczenie dla seniorów
Prawnicy
Kto najlepiej uczy przyszłych prawników w Polsce? Ranking „Rzeczpospolitej”
Edukacja i wychowanie
Jakie są najlepsze uczelnie w Polsce? Opublikowano ranking Perspektywy 2025
Zawody prawnicze
Ranking kancelarii prawniczych 2025. Znamy zwycięzców