Reklama
Rozwiń

Pandemia weryfikuje autorytety

Do kogo zwracamy się w chwilach kryzysu, niepewności? Dlaczego coraz więcej kobiet powraca w świat tradycyjnych relacji rodzinnych? I skąd ta potrzeba ludzi, widoczna na całym świecie, by na czas społecznej kwarantanny okna i balkony w miastach zamienić w małe galerie sztuki współczesnej? O tym wszystkim Hubert Salik i Michał Płociński rozmawiają w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

Aktualizacja: 01.05.2020 14:01 Publikacja: 01.05.2020 09:42

Pandemia weryfikuje autorytety

Foto: Plus Minus

Czy potrafimy samemu ocenić, co jest wiedzą naukową, a co tylko naukę udaje? Czy kryzys obnażył prawdę o świecie internetowych influencerów, czy może pokazał słabość świata nauki? Jak pisze Tomasz Rożek w tekście „Gdy influencerzy zawodzą” – „im większy kryzys, tym większy wpływ na nasze postrzeganie mają ludzie z zasięgami, ale bez odpowiedzialności i wiedzy. Zarazem im większa niepewność, tym bardziej w cenie są naukowe autorytety. Doceniamy je, poszukujemy ich. Szkoda tylko, że one tak rzadko chcą się uczyć, jak nie oddawać pola w tej konkurencji”.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Plus Minus
Trzęśli amerykańską polityką, potem ruch MAGA zepchnął ich w cień. Wracają
Plus Minus
Kto zapewni Polsce parasol nuklearny? Ekspert z Francji wylewa kubeł zimnej wody
Plus Minus
„Brzydka siostra”: Uroda wykuta młotkiem
Plus Minus
„Super Boss Monster”: Kto wybudował te wszystkie lochy
Plus Minus
„W głowie zabójcy”: Po nitce do kłębka