Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 24.06.2021 21:18 Publikacja: 25.06.2021 18:00
Foto: AdobeStock
Od razu przypomniał mi się Andrzej, mój kolega z podstawówki. Oczywiście, nie słyszało się wtedy skrótu LGBT, a przeciętny Polak właściwie niewiele wiedział o innych orientacjach seksualnych niż hetero. Tym dziwniejszą i tragiczniejszą postacią był Andrzej, który lgnął do zabaw dziewczęcych, a na chłopców patrzył z dziewczęcą nieśmiałością. Tragizm jednak nie w tym, a w jego dziwieniu się samym sobą. – Nie wiem, dlaczego taki jestem – mówił z niepokojem. Potem już jego życie na szczęście się ułożyło, spotkał sobie podobnych, zrozumiał siebie i swoją orientację. Dzisiaj panuje większa otwartość, a temat jest powszechny, więc dzisiejszy Andrzej prawdopodobnie szybciej miałby pojęcie co do swojej osoby. Może planować swoją przyszłość, może marzyć tak samo jak dzieci heteroseksualne. Zastanawiam się jednak, co taki dzisiejszy Andrzej czuje, słysząc ministra edukacji. Słyszy, że odbiega od normy, jest więc zboczeńcem i dewiantem. Nie wolno mu dorosnąć i żyć zgodnie ze swoją naturą. Tak według ministra myślą i czują Polacy. To znaczy po prostu, że on, Andrzej, zboczeniec i dewiant, nie ma prawa w Polsce żyć.
Tajwan ma do zaoferowania światu nie tylko osiągnięcia swojej gospodarki, ale też kulturę, w której nowoczesność...
Nie powiem, żebym się zdziwił, że „Dzień świra” wybrano na film ostatniego 25-lecia. Przecież żyjemy w kraju, w...
Kolej to przykład infrastruktury podwójnego zastosowania, wojskowego i cywilnego, par excellence.
Nie musi być wielkim mówcą ani teologiem. Byle był „tym drugim”.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Może odłączyć się od prądu? Żyjemy tu na chwilę, w jakimś pięknym świetle. Nie możemy spędzić życia w supermarke...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas