Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 29.03.2015 16:23 Publikacja: 29.03.2015 00:01
1 zdjęcie
ZobaczDariusz Kowalczyk SJ, Tomasz Rowiński, „Czy Jezus mógł się przeziębić?”, WAM 2015
Foto: Plus Minus
Grzebiący w manuskryptach archeolodzy i historycy z zachodnich, skądinąd cenionych, uniwersytetów ogłaszają dobrą nowinę o odcyfrowaniu nieznanych zwojów. Wynika z nich niezbicie, że to, w co wierzymy, to niewiele warte dyrdymały. Cóż z tego, że parę miesięcy później inni historycy udowodnią, że ci pierwsi pletli bzdury, skoro ich rewelacje zdążą już obiec wszystkie media? Zaprzeczeniami nie zainteresuje się nawet pies z kulawą nogą.
Ciekawe, że największą ekscytację wywołuje zawsze cielesność Chrystusa, choć spekulacje na ten temat z reguły obrażają inteligencję czytelników, nawet jeśli ich wiedza – tak jak moja – tylko nieznacznie wychodzi poza ramy licealnej katechezy czy niedzielnych kazań. Ale może, skoro nie da się już zaprzeczyć istnieniu Jezusa, trzeba Go przykroić do własnych wyobrażeń i przy okazji pognębić wierzących? Dlaczego więc Chrystus nie miałby pić, ćpać i mieć żony (albo bardziej postępowo – partnerki)?
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Czy brutalność i kaprysy amerykańskiego prezydenta to na pewno największe zagrożenie dla Europy?
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Wydawało się, że wraz z chaotycznym wycofaniem się amerykańskich wojsk z Afganistanu w 2021 r., neokonserwatyzm...
Francja w żadnym wypadku nie ma zamiaru proponować Polsce ochrony nuklearnej w stylu Stanów Zjednoczonych - mówi...
Body horrory trzymają się mocno. Teraz w „Brzydkiej siostrze” Norweżka Emilie Blichfeldt sięgnęła po baśń o Kopc...
„Super Boss Monster” przypomina, że chciwość nie popłaca. Ale czy zawsze?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas