Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 19.07.2025 02:35 Publikacja: 26.07.2024 10:00
Roman Giertych
Foto: PAP/Rafał Guz
Dziennikarz „Gazety Wyborczej” jest bardzo naiwny, sądząc, że zawieszenie Romana Giertycha w Klubie KO za zbojkotowanie głosowania w sprawie aborcji to na serio było. Donald Tusk nie miał co prawda wielkiego wyboru, bo musiał gdzieś uciec przed gniewem ludu, któremu przed wyborami obiecał aborcyjne Niderlandy i nie dowiózł ich tak samo, jak nie dowozi innych obietnic z długiej listy życzeń, ale przecież akurat Giertycha nie miał zamiaru skrzywdzić. Co się zawiesiło, można odwiesić. I nastąpi to pewnie szybciej, niż minie okres wypowiedzenia zdymisjonowanemu za to samo wiceministrowi Sługockiemu, który akurat za aborcją by zagłosował, tylko fizycznie nie mógł, bo był w zagranicznej podróży służbowej.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Japoński film animowany „Szopy w natarciu” stworzony przez Studio Ghibli opowiada o jenotach, które bronią swoje...
W książce „Przystanek Tworki” Grzegorza Łysia historia polskiej psychiatrii jest opowiadana poprzez losy słynneg...
Duńczyków oburzyło przeniesienie przez Netflix miejsca akcji książki ich ukochanego pisarza Jussiego Adlera-Olse...
„Pewnego razu w Paryżu” Cédrica Klapischa to piękna francuska bajeczka ku pokrzepieniu serc. Widzowie kochają ta...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
„Survive the Island” to nie tylko wciągająca planszówka, tylko wręcz gotowy scenariusz na kasowy film przygodowy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas