Piotr Zaremba: Logika zemsty zatruwa zarówno KO, jak i PiS

Gdyby nowa władza rzetelnie wyjaśniła realne grzechy PiS, choćby te związane z dotowaniem swoich, nie byłbym zmartwiony. Ale oczyszczenie życia publicznego nie jest niestety jedynym celem polityków rozliczających poprzednią ekipę.

Publikacja: 31.05.2024 10:00

Rewelacje Tomasza Mraza odsłaniają polskie wydanie tego, co Amerykanie nazywają „wieprzowiną wyborcz

Rewelacje Tomasza Mraza odsłaniają polskie wydanie tego, co Amerykanie nazywają „wieprzowiną wyborczą” – kierowanie strumienia pieniędzy do swojego politycznego zaplecza. Na zdjęciu były dyrektor z Ministerstwa Sprawiedliwości na zebraniu sejmowego zespołu Romana Giertycha powołanego do rozliczania poprzedniej władzy, 22 maja 2024 r.

Foto: PAP/Leszek Szymański

Gromki tytuł na internetowej stronie kanału informacyjnego telewizji publicznej zapowiada: „TVP Info ujawnia: nowe taśmy Mraza i Romanowskiego”. To zabawne, jeśli wspomnieć dawne oburzenie antypisowskiej opozycji z powodu roli tej stacji w czasach Jacka Kurskiego. Była wtedy głównym przekaźnikiem dokumentów i taśm, jakimi dysponowały pisowska prokuratura i pisowskie służby specjalne.

Teraz jest zupełnie tak samo. Nowa, podobno odpolityczniona, TVP Info odpala nagrania pozostające w dyspozycji też podobno odpolitycznionej prokuratury Adama Bodnara. To są na razie rozmowy Tomasza Mraza, dawnego dyrektora Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w resorcie sprawiedliwości, z ówczesnym wiceministrem Marcinem Romanowskim z Suwerennej Polski. Mraz występuje jako ktoś w rodzaju skruszonego świadka koronnego. Jego wianem jest 50 godzin nagrań dokonanych w resorcie podczas rozmaitych narad i sekretnych spotkań.

Pozostało 96% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl.

Wybierz ofertę dla Ciebie.

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj artykuły z Rzeczpospolitej i wydanie magazynowe Plus Minus.

Subskrybuj Zaloguj się
29,90 zł miesięcznie
Tylko 19,90 zł miesięcznie
Plus Minus
Jakub Ekier: Zabójcy z ust do ust
Plus Minus
„Bad Boys: Ride or Die”: Chłopaki już tak mają
Plus Minus
Pamięć jest najważniejsza
Plus Minus
Prowincjusz i rewolucja w filozofii
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży