Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 19.09.2025 09:50 Publikacja: 12.04.2024 10:00
Barbara Schabowska – polska dziennikarka radiowa i telewizyjna, menedżer kultury. W latach 2007-2017 dziennikarka Programu II Polskiego Radia, następnie w latach 2017–2019 dyrektor TVP Kultura. Od 2019 r. zastępca dyrektora, a następnie p.o. dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza. Od 2020 r. dyrektor IAM. Współprowadziła m.in. takie programy jak „W tyglu kultury”, „Rachunek myśli”, „Powidoki”, „Kronos” czy „Pegaz”
Foto: ARCIN SMULCZYNSKI / SE/ EAST NEWS
Plus Minus: Wygląda na to, że resort kultury chce się pani pozbyć.
Z reguły zmiana władzy wiąże się ze zmianą w wielu instytucjach, spółkach Skarbu Państwa i organach administracji rządowej. Nie jestem więc zdziwiona planami co do zastąpienia mnie kimś innym, zwłaszcza że niektóre media przedstawiały mnie w nieciekawy sposób.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Rosjanie mordują poddających się żołnierzy, ich armia wkracza do krajów bałtyckich, a na południu zapędza się do...
Skończyliśmy z elitaryzmem, „redaktorstwem” i „bonżurami”. Każdy ma prawo głosu. Każdy tego prawa używa. I pojaw...
Filmy, w których grał Robert Redford i które nakręcił w ostatnich 20 latach swojej kariery, często się pomija. T...
Już za kilka tygodni w każdym polskim domu będzie rządowy „Poradnik bezpieczeństwa”. Nie wiem, jak państwo, ale...
Ani postawienie na Amerykę, ani na Unię Europejską nie daje nam pełnej gwarancji bezpieczeństwa. Możliwe, że jak...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas