„Twister Air”: Z kolorowej maty na ekran

Czasy się zmieniają. Klasyczne gry – takie jak „Twister” – również.

Publikacja: 22.12.2023 17:00

„Twister Air”: Z kolorowej maty na ekran

Foto: mat.pras.

Oryginalny „Twister” powstał w 1966 r. i miał zachęcać ludzi do aktywności fizycznej. Jego integralną część stanowiła olbrzymia mata podzielona na barwne kwadraty. Uczestnicy musieli umieszczać swoje stopy i dłonie na polach w wylosowanych przez siebie kolorach. Choć gra ma swoje lata, bawi kolejne pokolenia. Co nie oznacza, że nie można jej zreformować. Zaproponować graczom coś na miarę XXI w.

Pudełko z „Twister Air” zawiera dwa zestawy po cztery opaski na nadgarstki i kostki oraz stojak na tablet czy komórkę. Do zabawy trzeba jeszcze ściągnąć darmową aplikację, wreszcie skonfigurować sprzęt. Zabawa polega na powtarzaniu w rytm muzyki ruchów postaci widocznych na ekranie. Czasami trzeba klaskać, innym razem kulić się czy wymachiwać nogami. Ważne jest przyjmowanie odpowiednich póz, ale i tempo wykonywania ćwiczeń. Kto się ociąga lub ćwiczy niedokładnie, nie ma większych szans na zdobycie dużej liczby punktów.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Walka o szafranowy elektorat
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Plus Minus
„Czerwone niebo”: Gdy zbliża się pożar
Plus Minus
Dzieci komunistycznego reżimu
Plus Minus
„Śmiertelnie ciche miasto. Historie z Wuhan”: Miasto jak z filmu science fiction
Plus Minus
Tajemnice pod taflą wody