Izrael i Hamas. Wojna na (dez)informacje, obrazy i emocje

Izraelczycy i Palestyńczycy będą podnosić poziom emocji, by zapobiec narastającym z czasem zmęczeniu i obojętności opinii publicznej wobec ich konfliktu. Pomogą im w tym mechanizmy funkcjonowania mediów społecznościowych i często niezdolne do ich kontrowania media tradycyjne.

Publikacja: 27.10.2023 10:00

Ranni po eksplozji w szpitalu w Gazie (17 października), o którą Hamas fałszywie oskarżył Izrael. Bu

Ranni po eksplozji w szpitalu w Gazie (17 października), o którą Hamas fałszywie oskarżył Izrael. Budzące emocje zdjęcia ofiar rzeczywistych ataków izraelskiej armii z czasem będą zapewne przesuwać sympatię opinii publicznej w stronę Palestyńczyków

Foto: EAST NEWS

We wtorek 17 października wieczorem eksplozja wstrząsnęła szpitalem Al-Ahli prowadzonym przez Kościół anglikański w mieście Gaza. Samochody płonące na parkingu oświetliły sceny śmierci i paniki wśród uchodźców palestyńskich stłoczonych na trawnikach i w kaplicy jedynego w mieście szpitala prowadzonego przez chrześcijan. Setki ludzi schroniły się na terenie placówki z powodu trwających od tygodnia izraelskich nalotów, które obracają w perzynę całe kwartały domów miasta pozbawionego mediów i czekającego na nieuchronną bitwę między ufortyfikowanymi członkami palestyńskich milicji a nadchodzącymi żołnierzami armii izraelskiej.

Pozostało 97% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
(Nie)chciany prezydent
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Plus Minus
Ksawery Szlenkier: Tęsknię za beatem 4/4
Plus Minus
Jan Maciejewski: Stało się
Plus Minus
Jan Bończa-Szabłowski: Badał kapitalizm metodą obserwacji uczestniczącej
Plus Minus
Wolność motyla