Naprawdę żywa sztuka w Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” w Gdańsku

Przysłowie: „Gadał dziad do obrazu, obraz doń ani razu” zupełnie się nie sprawdza w przypadku wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” w Gdańsku.

Publikacja: 11.08.2023 17:00

„Tstaibernetyka, czyli transgeneracyjna sztuka cybernetyczna”, Wen-Ying Tsai, London Tsai, Ming Tsai

„Tstaibernetyka, czyli transgeneracyjna sztuka cybernetyczna”, Wen-Ying Tsai, London Tsai, Ming Tsai, CSW „Łaźnia” w Gdańsku

Foto: Materiały Prasowe

Ekspozycja o dość trudnym tytule: „Tstaibernetyka, czyli transgeneracyjna sztuka cybernetyczna” pokazuje, że obecność i zachowanie widza wywołuje odpowiednie reakcje prezentowanego eksponatu.

Tytuł wystawy nawiązuje do nazwiska autorów. Mamy okazję zobaczyć najważniejsze realizacje pioniera rzeźb cybernetycznych Wen-Ying Tsai oraz artystyczne i naukowe dokonania jego synów Londona i Minga, dla których prace ojca stały się inspiracją do twórczego dialogu, uwzględniającego najnowszą technologię artystyczną. Czasem mamy więc wrażenie, że znajdujemy się w centrum sztuki współczesnej, a czasem, że… w Centrum Nauki Kopernik. Zresztą gdańska „Łaźnia” w swojej 25-letniej historii wielokrotnie udowadniała, że doskonale potrafi znaleźć symbiozę w prezentacji najnowszych osiągnięć nauki i sztuki.

Pozostało 81% artykułu

Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
„Ostatnia przysługa”: Kobieta w desperacji
Plus Minus
„Wieczne państwo. Opowieść o Kazachstanie": Władza tłumaczyć się nie musi
Plus Minus
"Nobody Wants to Die”: Retrokryminał z przyszłości
Plus Minus
Krzysztof Janik: Państwo musi czasem o siebie zadbać
Materiał Promocyjny
Mity i fakty – Samochody elektryczne nie są ekologiczne
Plus Minus
Z rodzinnych sag tylko Soprano