Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.12.2024 07:27 Publikacja: 11.08.2023 17:00
„Tstaibernetyka, czyli transgeneracyjna sztuka cybernetyczna”, Wen-Ying Tsai, London Tsai, Ming Tsai, CSW „Łaźnia” w Gdańsku
Foto: Materiały Prasowe
Ekspozycja o dość trudnym tytule: „Tstaibernetyka, czyli transgeneracyjna sztuka cybernetyczna” pokazuje, że obecność i zachowanie widza wywołuje odpowiednie reakcje prezentowanego eksponatu.
Tytuł wystawy nawiązuje do nazwiska autorów. Mamy okazję zobaczyć najważniejsze realizacje pioniera rzeźb cybernetycznych Wen-Ying Tsai oraz artystyczne i naukowe dokonania jego synów Londona i Minga, dla których prace ojca stały się inspiracją do twórczego dialogu, uwzględniającego najnowszą technologię artystyczną. Czasem mamy więc wrażenie, że znajdujemy się w centrum sztuki współczesnej, a czasem, że… w Centrum Nauki Kopernik. Zresztą gdańska „Łaźnia” w swojej 25-letniej historii wielokrotnie udowadniała, że doskonale potrafi znaleźć symbiozę w prezentacji najnowszych osiągnięć nauki i sztuki.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Dzięki „The Great Circle” słynny archeolog dostał nowe życie.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Jeszcze zima się dobrze nie zaczęła, a w Szczecinie już druga „Odwilż”.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
Mobilna aplikacja DailyArt została nagrodzona w konkursie App Store Awards, organizowanym przez firmę Apple. Za nietypowym projektem stoi warszawska historyczka sztuki. Z jej projektu co miesiąc korzysta ponad 800 tys. użytkowników.
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza na finałowy etap jesienno-zimowego programu „Otwieramy się!”. To ponad 40 projektów artystycznych.
Po ponad wieku odnaleziono obraz hiszpańskiego malarza Joaquína Sorolli, jednego z najsłynniejszych hiszpańskich artystów przełomu XIX i XX wieku.
Jedną z najbardziej prestiżowych nagród artystycznych w Wielkiej Brytanii zdobyła 38-letnia szkocka artystka Jasleen Kaur za wystawę „Alter Altar”
Europejskie Forum Muzeów ogłosiło nominacje w konkursie na europejskie muzeum roku. Na liście znalazło się aż 5 muzeów z Polski.
Elitarne grono dzieł sztuki, które sprzedano na aukcji za kwotę co najmniej 100 milionów dolarów, powiększyło się o kolejną pracę. Wszystko za sprawą licytacji w domu aukcyjnym Christie's.
„Ojciec” Agaty Dudy-Gracz to przypowieść o artyście zafiksowanym na swoim dziele. Co jeszcze jest gotów zrobić dla sztuki oprócz zdeptania własnej rodziny?
Budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej to optymalna architektura w ramach dostępnych dla niego warunków zabudowy. W przeciwieństwie do większości oceniających znam ograniczenia tego przedsięwzięcia - mówi Joanna Mytkowska, dyrektorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas