Trzecia droga? Raczej Konfederacja, a nie Hołownia i Kosiniak-Kamysz

Coraz mocniej powątpiewam w żywotność tandemu Hołowni i Kosiniaka-Kamysza. Choćby dlatego, że wyrazistą alternatywę dla PiS i PO podsuwa nam dziś raczej Konfederacja.

Publikacja: 30.06.2023 10:00

Nieco zagubieni? Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konwencji Trzeciej Drogi w Grod

Nieco zagubieni? Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konwencji Trzeciej Drogi w Grodzisku Mazowieckim, 24 czerwca 2023 r.

Foto: Andrzej Iwańczuk/REPORTER

Rzecz bez mała symboliczna. Poprzednia sobota miała być apokaliptycznym starciem Zjednoczonej Prawicy z Koalicją Obywatelską – na Dolnym Śląsku. Oba wiece zaplanowano na godzinę 13. Więc Trzecia Droga, czyli koalicja PSL z Polską 2050, zorganizowała swoją konwencję wcześniej.

Mimo to ani TVP Info (sympatie: blok rządzący), ani TVN (sympatie: partia Tuska) nie transmitowały jej w całości. Zrobił to tylko próbujący zachować dystans wobec różnych stron Polsat. Skądinąd dwie pierwsze stacje były konsekwentne i później. TVP Info skoncentrowało się na pisowskiej imprezie w Bogatyni. TVN pokazał w całości długie wystąpienie Donalda Tuska we Wrocławiu. Rozdarty Polsat najpierw transmitował rozpoczętą wcześniej mowę Tuska. Potem, z pewnym opóźnieniem przerzucił się na Jarosława Kaczyńskiego.

Pozostało 96% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Plus Minus
Decyzje Benjamina Netanjahu mogą spowodować upadek Izraela
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Plus Minus
Prawdziwa natura bestii
Plus Minus
Śmieszny smutek trzydziestolatków
Plus Minus
O.J. Simpson, stworzony dla Ameryki
Plus Minus
Upadek kraju cedrów