Reklama

Jan Mencwel: Polskie elity są przyspawane do aut

Początkowo słyszeliśmy, że drogowe patologie nikogo nie obchodzą, bo „taką mamy w Polsce kulturę jazdy”, a my jesteśmy zblazowanymi aktywistami zapatrzonymi w Zachód. Ale po roku obecności tego tematu w mediach okazało się, że poparcie społeczne dla zmian jest gigantyczne. W końcu sam PiS stwierdził, że musi coś z tym zrobić - mówi Jan Mencwel, aktywista miejski.

Publikacja: 14.10.2022 10:00

Jan Mencwel: Polskie elity są przyspawane do aut

Foto: Mirosław Stelmach

Plus Minus: Liczyłem, że jako aktywista rowerowy przyjedziesz na rowerze. I jak tu wam wierzyć?

Miałem tu tak blisko, że nawet roweru nie potrzebowałem. W mieście wiele podróży mamy na bardzo krótkie dystanse, więc zamiast o jeździe na rowerze może po prostu pogadamy o chodzeniu pieszo?

Pozostało jeszcze 99% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia. Treści, którym możesz zaufać.
Reklama
Plus Minus
„Panda Spin”: Pokręcone karty
Plus Minus
„Strange Adventures”: Aksjologiczny zimny prysznic
Plus Minus
„Ministranci”: Bunt oszukanych dzieciaków
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Plus Minus
Gość „Plusa Minusa” poleca. Joanna Lamparska: Góry, historia i rocznica
Materiał Promocyjny
Nowa era budownictwa: roboty w służbie ludzi i środowiska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama