Dziewczyny „bandytów”

„Oddziały Wyklętych", „Bitwy Wyklętych", „Dziewczyny Wyklęte" i jeszcze „Dziewczyny Wyklęte 2". To książki jednego tylko autora, Szymona Nowaka, które w ciągu ostatnich lat wyszły w jednym wydawnictwie.

Publikacja: 02.06.2016 15:37

Publikacji na ten temat powstaje już tak wiele, że łatwo się zgubić. Choć jednocześnie trudno temu zainteresowaniu się dziwić, skoro dopiero teraz, po 70 latach, odnajdywane są szczątki ofiar czerwonego terroru, składane w poświęconych grobach, i dopiero dziś tym ludziom zwracana jest cześć.

Naiwnie sądziłam, że skoro losami antykomunistycznych partyzantów przejmują się już nawet ci, których do niedawna niewiele to obchodziło, omawianie kolejnej publikacji na ten temat jest publicystyczną łatwizną. Ale od czego nieoceniona „Gazeta Wyborcza"? Dziennik z Czerskiej potrafi sprowadzić człowieka na właściwą ścieżkę.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Plus Minus
Chińskie marzenie
Plus Minus
Jarosław Flis: Byłoby dobrze, żeby błędy wyborcze nie napędzały paranoi
Plus Minus
„Aniela” na Netlfiksie. Libki kontra dziewczyny z Pragi
Plus Minus
„Jak wytresować smoka” to wierna kopia animacji sprzed 15 lat
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
gra
„Byczy Baron” to nowa, bycza wersja bardzo dobrej gry – „6. bierze!”