Reklama
Rozwiń

Tomasz Krzyżak: Pensje podnieście, byle jawnie

Bracia moi. Tyle lat jestem pośród Was i myślałem, że widziałem już wszystko i nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. A jednak. Wprawdzie krytykowałem Was w kwestii wysokich nagród dla ekipy Beaty z broszką, lecz nie spodziewałem się, że zrobicie w tej sprawie nagły zwrot i będziecie je oddawać. Zdziwienie moje jest ogromne, bo przecież broniliście decyzji Beaty ze wszystkich sił. A tu takie zaskoczenie.

Publikacja: 13.04.2018 15:00

Tomasz Krzyżak: Pensje podnieście, byle jawnie

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Drodzy moi, popełniliście błąd. Daliście sygnał Waszym przeciwnikom, że naciskając na Was, mogą wymusić zmianę waszych decyzji. Nikt nie będzie wierzył dziś w Wasze zapewnienia o skromności, pokorze itp. Zrobiliście to na pokaz, po to, by się od Was odczepili. Tymczasem prawda jest taka, że urzędnicy, którzy dźwigają na swoich barkach wielką odpowiedzialność za państwo, muszą zarabiać godnie. Wiele razy mówiłem Wam o tym, że powinniście pomyśleć nie o obniżce, lecz o podwyżce, ale powinniście to załatwić z otwartą przyłbicą, tłumacząc wszystkim, dlaczego tak postępujecie. Wy zaś robicie wszystko na odwrót. Zwiedzeni spadającym poparciem usiłujecie odbudować zaufanie do siebie, podejmując rozpaczliwe decyzje bez wcześniejszego rozeznania. Źle się to skończy.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Plus Minus
„Brzydka siostra”: Uroda wykuta młotkiem
Plus Minus
„Super Boss Monster”: Kto wybudował te wszystkie lochy
Plus Minus
„W głowie zabójcy”: Po nitce do kłębka
Plus Minus
„Trinity. Historia bomby, która zmieniła losy świata”: Droga do bomby A
Plus Minus
Gość „Plusa Minusa” poleca. Marek Węcowski: Strzemiona Indiany Jonesa