Aktualizacja: 15.07.2021 18:52 Publikacja: 16.07.2021 18:00
Foto: Getty Images
Od mojej kontuzji minęły dwa miesiące i w jakimś stopniu zaakceptowałam już fakt, że nie jadę na igrzyska olimpijskie. Taki jest sport i tak widocznie miało być. Teraz, podczas rehabilitacji mam czas, aby nadrobić zaległości książkowe i filmowe.
Polecam książkę Charlesa Duhigga „Siła nawyku". Opowiada o naszych zwyczajach i o tym, jak je możemy zmieniać. Autor opisał różne mechanizmy, pokazał, jak one działają również w biznesie i marketingu. To książka dla ludzi, którzy chcą się rozwijać. Kolejną moją propozycją jest „Czarny łabędź". Taleb tłumaczy zjawisko „czarnego łabędzia" i jak je postrzega. Czytelnik jest tu zmuszony do refleksji i rozważań. Co więcej, autor pokazuje nam, że duża część naszych działań nie jest przemyślana. Było to dla mnie bardzo ciekawe, ponieważ w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać nad swoimi krokami. Trzecią pozycją, jaką mogę polecić, jest książka „Pułapki myślenia" Daniela Kahnemana, która dzięki swojej przystępności zachęca czytelnika do przeanalizowania jego procesów myślowych oraz zachęca do wykorzystania potencjału tzw. myślenia wolnego i pokazuje, co odpowiada za nasze wybory w życiu zawodowym i osobistym.
Czy Europa uczestniczy w rewolucji AI? W jaki sposób Stary Kontynent może skorzystać na rozwiązaniach opartych o sztuczną inteligencję? Czy unijne prawodawstwo sprzyja wdrażaniu innowacji?
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
W „Miastach marzeń” gracze rozbudowują metropolię… trudem robotniczych rąk.
Spektakl „Kochany, najukochańszy” powstał z miłości do twórczości Wiesława Myśliwskiego.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
W organizmach delfinów, które żyją w Zatoce Meksykańskiej, znaleziono fentanyl – niezwykle silny opioid syntetyczny o działaniu podobnym do morfiny, ale silniejszym – wynika z opublikowanego w czasopiśmie naukowym "iScience" badania.
Prezes RM będzie mógł rozporządzeniem wskazać obszar granicy, na którym przez 60 dni nie będzie możliwe przyjmowanie wniosków o ochronę międzynarodową, ograniczone będzie prawo do azylu.
Sukces trasy koncertowej The Eras Tour porównywany jest do szaleństwa, jakie towarzyszyło Beatlesom w latach 60. XX wieku. Taylor Swift nie tylko podbiła serca milionów fanów, ale także ustanowiła niespotykane dotąd rekordy.
O dramatycznej sytuacji w polskim kinie filmowcy rozmawiali na specjalnym spotkaniu antykryzysowym. 17 grudnia dojdzie do rozmów z ministrą kultury Hanną Wróblewską.
Teksas przygotowuje się do usuwania migrantów, obiecanego przez prezydenta elekta Donalda Trumpa. Współpracę obiecują również republikańskie władze innych stanów.
Historyczne skrzypce Stradivariusa niebawem trafią na aukcję. Zdaniem ekspertów może paść rekord. Jaka jest historia instrumentu, który budzi takie emocje?
Dlaczego młodzi potrzebują dziś tak skomplikowanego slangu? Bo chcą nam pokazać, że wcale nie jesteśmy tacy mądrzy, jak nam się wydaje. Bo jak można nie rozumieć sigmy, skibidi czy brainrot? To wyraz buntu, który nie przejawia się już na ulicy, tylko w internecie, w serwisach społecznościowych, które dla młodych ludzi są dziś naturalnym środowiskiem.
Nikt nie wie, jakie porządki zaprowadzą rebelianci w Syrii, ale państwa europejskie już chciałyby tam odsyłać imigrantów. Prawo jednak na to nie pozwala.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas