Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 13.07.2015 14:57 Publikacja: 12.07.2015 01:01
Robear budowany przez Konsorcjum Riken i Sumitomo Riko Company w Nagoi wygląda jak maskotka, ale ma dość siły, by dźwigać pacjentów
Foto: materiały prasowe
Dzieci, które rodzą się dzisiaj, będą żyły dłużej niż ich rodzice. W Europie chłopcy dożyją 90 lat, dziewczynki około 95. W roku 2050 na świecie będzie półtora miliarda ludzi w wielu powyżej 65 lat.
Utrzymanie w sprawności nie tylko ciała, ale i umysłu ludzi starszych, wymaga coraz więcej czasu. Niebagatelną rolę odgrywa internet. Można tam np. znaleźć serwisy przeznaczone dla seniorów. Gry planszowe, którymi zajmowani byli pensjonariusze domów spokojnej starości jeszcze kilkanaście lat temu, powoli odchodzą w przeszłość. Teraz mnóstwo gier dostępnych jest w sieci, między nimi łamigłówki, sudoku, najróżniejsze puzzle czy gry służące poprawie pamięci, np. Brain Age.
Ludziom starszym znakomicie służą też serwisy, takie jak Skype czy inne komunikatory. Dzięki nim seniorzy mogą kontaktować się z lekarzem, który jest w stanie ocenić ogólny stan starszej osoby i wcześnie dostrzec np. objawy demencji. Komunikatory mają też kapitalne znaczenie dla kontaktu z rodziną, która często oddalona jest o wiele kilometrów.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Dzięki „The Great Circle” słynny archeolog dostał nowe życie.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Jeszcze zima się dobrze nie zaczęła, a w Szczecinie już druga „Odwilż”.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
W dniu 4 grudnia 2024 r. na łamach dziennika "Rzeczpospolita" ukazała się publikacja „Sankcja kredytu darmowego – czy narracja parakancelarii jest zasadna?” autorstwa mecenasa Wojciecha Wandzela, przedstawiająca tezy i argumenty mające przemawiać za możliwością skredytowania kosztów kredytu i pobierania od tego odsetek, które w ocenie autora publikacji są pewnym wyjściem naprzeciw konsumentom, którzy chcą pozyskać kredyt.
Rafał Trzaskowski zachwycił swoich sympatyków rozmową po francusku z Emmanuelem Macronem. Jednak w kontekście kampanii, która miała odczarować jego elitarny wizerunek, pojawia się pytanie, czy to nie oddala go od przeciętnego wyborcy.
Złoty w czwartek notował nieznaczne zmiany wobec euro i dolara. Większy ruch było widać w przypadku franka szwajcarskiego.
Czwartek na rynku walutowym będzie upływał pod znakiem decyzji banków centralnych. Jak zareaguje na nie złoty?
Olefiny Daniela Obajtka, dwie wieże w Ostrołęce, przekop Mierzei Wiślanej, lotnisko w Radomiu. Wszyscy już wiedzą, że miliardy wydane na te inwestycje to pieniądze wyrzucone w błoto. A kiedy dowiemy się, kto poniesie za to odpowiedzialność?
Czy prawo do wypowiedzi jest współcześnie nadużywane, czy skuteczniej tłumione?
Z naszą demokracją jest trochę jak z reprezentacją w piłkę nożną – ciągle w defensywie, a my powtarzamy: „nic się nie stało”.
Trudno uniknąć wrażenia, że kwalifikacja prawna zdarzeń z udziałem funkcjonariuszy policji może zależeć od tego, czy występują oni po stronie potencjalnych sprawców, czy też pokrzywdzonych feralnym postrzeleniem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas