Liga Mistrzów. Znamy komplet ćwierćfinalistów, Borussia i Atletico grają dalej

Stawkę uzupełnili piłkarze z Dortmundu i Madrytu. Pierwsi pokonali PSV Eindhoven 2:0, drudzy po rzutach karnych wyeliminowali Inter Mediolan.

Publikacja: 14.03.2024 00:05

Piłkarze Borussii Dortmund

Borussia do ćwierćfinału awansowała po trzech latach przerwy. Nie przeszkodził jej brak kontuzjowanego Sebastiena Hallera, bo sprawy w swoje ręce wzięli w środę Jadon Sancho i Marco Reus.

W Dortmundzie będzie więc co najmniej jeszcze jedno piłkarskie święto. - Ten awans z pewnością doda nam skrzydeł - mówi bramkarz Borussii Gregor Kobel.

Liga Mistrzów. Jan Oblak bohaterem Atletico

Inter przed rokiem dotarł do finału, więc teraz aspiracje też miał duże. W Serie A wypracował sobie tak wyraźną przewagę nad konkurencją (16 pkt nad drugim Milanem), że tylko jakaś katastrofa może sprawić, iż nie zdobędzie tytułu mistrza Włoch. W tej sytuacji wszystkie siły mógł rzucić na puchary.

W Madrycie wyszedł na prowadzenie i wydawało się, że po skromnym zwycięstwie przed własną publicznością jest na dobrej drodze do awansu. Atletico nigdy się jednak nie poddaje, odrobiło dwie bramki straty i rzutem na taśmę doprowadziło do dogrywki po trafieniu Memphisa Depaya, który wszedł z ławki rezerwowych. Skończyło się na rzutach karnych.

Bohaterem konkursu jedenastek został Jan Oblak. Bramkarz gospodarzy obronił strzały Alexisa Sancheza oraz Davy'ego Klaassena i to Atletico gra dalej.

Warto jednak patrzeć, jak Inter będzie radzić sobie w Serie A, bo za kilka miesięcy do drużyny może dołączyć Piotr Zieliński. Niektóre włoskie media zdążyły już poinformować, że polski pomocnik przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt. Oficjalnego potwierdzenia jednak jeszcze nie było.

Kiedy losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów

Już wcześniej w ćwierćfinale zameldowały się Paris Saint-Germain, Bayern Monachium, Real Madryt, Manchester City, Barcelona i Arsenal. Zapowiadają się spore emocje. Losowanie par w piątek o 12.00. Pierwsze mecze 9 i 10 kwietnia, rewanże tydzień później.