Ekstraklasa. Mistrz na kolanach. Maleją szanse Lecha na obronę tytułu

Lech przegrał w Poznaniu z Zagłębiem Lubin 1:2 i raczej definitywnie stracił szansę na obronę tytułu.

Publikacja: 19.02.2023 20:59

Zawodnik Zagłębia Lubin Dawid Kurminowski zdobywa gola podczas meczu piłkarskiej Ekstraklasy z Lechem Poznań

Do prowadzącego w tabeli Rakowa, który w sobotę na oczach selekcjonera Fernando Santosa pokonał 2:0 Górnika Zabrze, Lech traci już 13 punktów.

Trener John van den Brom dokonał w niedzielę aż ośmiu zmian w składzie. Przed rewanżem z Bodo/Glimt w Lidze Konferencji dał odpocząć m.in. Mikaelowi Ishakowi, Michałowi Skórasiowi i Bartoszowi Salamonowi. Cała trójka weszła na boisko w drugiej połowie, ale nie zdołała pomóc Lechowi.

Wszystkie bramki padły jeszcze przed przerwą. Zagłębie zaskoczyło gospodarzy dwoma kontrami. Pierwszą wykorzystał wychowanek Lecha Dawid Kurminowski, drugą - wychowanek Legii Łukasz Łakomy. Lech odpowiedział tylko trafieniem Artura Sobiecha.

Wpadkę mistrza Polski wykorzystała Legia. Wygrała z Piastem prowadzonym przez Aleksandara Vukovicia i powiększyła przewagę nad Lechem do sześciu punktów. Jedynego gola w Gliwicach strzelił z rzutu karnego Josue, a Legia kończyła mecz w osłabieniu (czerwona kartka Bartosza Slisza).

Teraz czas na stary piłkarski klasyk - już w piątek na Łazienkowską przyjedzie czwarty w tabeli Widzew Łódź. To będzie hit następnej kolejki.

21. KOLEJKA

Cracovia - Stal 2:1 (O. Kakabadze 47, P. Makuch 85 - K. Hinokio 37)
Widzew - Śląsk 1:0 (K. Hansen 90+3)
Korona - Lechia 1:0 (R. Deaconu 37)
Raków - Górnik 2:0 (V. Gutkovskis 10, J. Carlos 90+5)
Pogoń - Warta 3:1 (L. Koutris 5, L. Zahović 54, K. Grosicki 56 - M. Żurawski 38)
Miedź - Wisła 2:1 (A. Henriquez 45+1-z karnego, N. Mijusković 61 - M. Kolar 22)
Lech - Zagłębie 1:2 (A. Sobiech 45 - D. Kurminowski 23, Ł. Łakomy 35)
Piast - Legia 0:1 (Josue 76-z karnego)
Radomiak - Jagiellonia, mecz w poniedziałek (19.00, Canal+ Sport)

Stefan Szczepłek: Wisła zdobyła Puchar Polski. Za takie mecze kochamy piłkę
Hiszpanie zapewnili Wiśle Kraków Puchar Polski. Dogrywka i wielkie emocje na Narodowym