Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, informując o tej decyzji, tłumaczył, że ma ona w symboliczny sposób docenić zasługi Górskiego dla polskiego sportu i upamiętnić jego zasługi.

Kazimierz Górski był trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej w latach 1971-1976. W tym czasie drużyna narodowa rozegrała 77 oficjalne spotkania, z których 45 wygrała.

Poprowadził polskich piłkarzy do mistrzostwa olimpijskiego w 1972 roku w Monachium, na trzecie miejsce na podium w mistrzostwach świata w 1974 roku, rozgrywanych w ówczesnej Republice Federalnej Niemiec oraz do wicemistrzostwa olimpijskiego podczas igrzysk w Montrealu w Kanadzie w 1976 roku.

W plebiscycie tygodnika"Piłka Nożna" został uznany za najlepszego polskiego trenera w XX wieku. Został uhonorowany najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez UEFA, Rubinowym Orderem Zasługi.

Oficjalne nadanie Stadionowi narodowemu imienia Kazimierza Górskiego odbędzie się 10 października, podczas Święta Piłki Nożnej, któremu będzie towarzyszyć wiele atrakcji. Można się z nimi zapoznać na stronie www.swietopilkinoznej.pl.