Aktualizacja: 01.05.2025 02:36 Publikacja: 12.11.2024 04:49
Premier Donald Tusk i wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz po głosowaniu, w którym Sejm nie uchwalił dekryminalizacji pomocy w aborcji
Foto: PAP/Piotr Nowak
Sejm podjął kolejną próbę częściowej liberalizacji prawa aborcyjnego, która zakłada dekryminalizację przerywania ciąży za zgodą kobiety oraz dekryminalizację pomocy w samodzielnej aborcji.Było to możliwe dzięki posłom PSL, z których większość, inaczej niż w lipcu,opowiedziała się za kontynuowaniem prac nad nowymi przepisami.Projekt jest daleki od zapowiedzi radykalnej liberalizacji, która znajduje się w programie politycznym Lewicy, będącej głównym motorem zmian i nacisków na dość nieokreśloną w tej kwestii koalicję pod przewodnictwem Donalda Tuska.
Premier odwołał szefa więziennictwa, o co dzień wcześniej apelował minister sprawiedliwości Adam Bodnar. Rozumie...
Przyjęta przez resort sprawiedliwości konstrukcja sankcji ustawowego pozbawienia skutków nominacji sędziowskich...
Pomysł lewicy na wprowadzenie czterodniowego czasu pracy to przykład populizmu, nieliczącego się z realiami zaró...
Estonia wyprzedza nas o jakieś pięć lat. I nie chodzi tym razem o usługi cyfrowe, bo w tym zakresie wyprzedza na...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Czasem dom, po wielu przeróbkach i doraźnych naprawach, jest w takim stanie, że lepiej zrezygnować z generalnego...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas