Aktualizacja: 08.04.2017 16:54 Publikacja: 08.04.2017 12:00
Foto: Bloomberg
Pozornie niewinne i pojedyncze, a hamują rozwój wielu regionalnych portów lotniczych. Niektóre typy samolotów potrzebują dłuższego rozbiegu na pasie startowym przy gorszych warunkach pogodowych. Przy zmianie warunków meteorologicznych może się nagle okazać, że samolot gotowy do odlotu musi rozładować nadmiar bagażu i cargo, aby bezpiecznie wystartować. Z takimi utrudnieniami całe lata zmagało się Lotnisko Balice koło Krakowa. Polskie Linie Lotnicze LOT nie mogły rozwijać połączeń długodystansowych, bo Boeing 767 miał kiepskie warunki do startu ze względu na okoliczne drzewa. Teraz przewoźnik ma ambicje latać z regionalnych lotnisk swoimi dreamlinerami i prężny rozwój siatki połączeń z wykorzystaniem lokalnych lotnisk. Na niektórych trzeba wyciąć lotnicze przeszkody. Pozornie proste, ale czy rzeczywiście?
W dyskursie na temat kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego zazwyczaj pomija się kontekst personalny, a więc sytuację osób uwikłanych, zresztą bez swojej winy, w całą tę „historię” - pisze prof. dr hab. Jakub Stelina, sędzia TK.
Pomysły Adama Bodnara na oznaczanie "kategorii" sędziów kolorami przywodzą na myśl dzielenie przedszkolaków na grupy. Degradacje sędziowskie i lekceważenie wskazań Komisji Weneckiej to z kolei poważne zagrożenia dla niezawisłości sędziowskiej.
Czy Adam Bodnar chce „po taniości”, rękami prawników załatwić sprawę obowiązków nałożonych na Polskę przez unijną dyrektywę?
Wszystko staje się globalne i jest to proces nieunikniony. Donald Trump, narzucając cła, zamykając granicę i rozpętując kolejne wojny handlowe, nie zatrzyma globalizacji, ale może przyspieszyć jej korektę.
W wielu przypadkach pracownicy jednostek oświaty mogą mieć wątpliwość, czy w określonej sytuacji należy wszcząć procedurę Niebieskich Kart.
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
Region organizuje szereg akcji pomocowych, również skierowanych do dzieci i młodzieży.
Od przyszłego roku dla lokalnych władz wartość CIT wypracowana przez firmy działające na ich terenie będzie miała wpływ na samorządowe finanse – to efekt reformy, która zacznie obowiązywać od 2025 r.
Świąteczne jarmarki w wielu miastach już działają, teraz czas na iluminacje. Pierwsze rozbłysną już w ten weekend.
Fundacja ClientEarth, w imieniu dwóch chorych na astmę, pozywa Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem.
W najnowszym numerze dodatku „Administracja” tradycyjnie poświęcamy sporo miejsca funkcjonowaniu spółek komunalnych i ich organów.
Nieprzyjęcie planu ogólnego do 2026 r. oznacza dla gminy poważne konsekwencje.
Jednostka samorządu terytorialnego może wpływać na strategię spółek, kontrolować ich działania oraz wprowadzać mechanizmy korygujące w przypadku nieprawidłowości.
Kiedy spółki komunalne zobowiązane są stosować przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami, a w jakich sytuacjach są zwolnione z tego obowiązku?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas