Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 03.04.2018 21:00 Publikacja: 03.04.2018 21:00
Foto: Bloomberg
Na wzrost popytu mają wpływ budowniczowie dróg, kolei czy mieszkań, a także producenci AGD i samochodów. Dzięki nim zużycie wyrobów stalowych bije na polskim rynku rekordy. W 2017 r. sięgnęło 13,6 mln ton. Według Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej (HIPH) jest to o 0,5 mln ton więcej niż w 2016 r. W latach 2010–2011, kiedy realizowano inwestycje infrastrukturalne na Euro 2012, było to 10 i 11 mln ton. Podobnie wygląda sytuacja na rynku stali nierdzewnej. Zużycie stali nierdzewnych wyniosło w Polsce w 2017 r. ok. 485 tys. ton. Wzrost w tym segmencie to ok. 5 proc. Dla porównania, na świecie wyprodukowano w ubiegłym roku 1,691 mld ton stali surowej. Stanowiło to również 5-proc. wzrost.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Premier właśnie ogłosił, że w Polsce skończyła się drożyzna. Niewdzięczny naród chyba nie do końca się z tym zga...
Polskie firmy nie są dobrze przygotowane na ataki hakerów. Szwankuje też wdrażanie AI oraz zasad ESG. Aż się pro...
Ustronianka na rozpoczęcie działania systemu kaucyjnego wprowadziła do sklepów butelkę wody, która zaledwie o 1...
Sama nocna prohibicja w sklepach problemu nie rozwiąże, jeśli radni hojnie rozdający koncesje na handel alko nie...
Jeśli nie nastąpi wyraźna zmiana kierunku polskiej polityki gospodarczej, rating polskich obligacji zostanie obn...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas